Olga Smile

Kanapki koktajlowe

Autor:


  Takie mini kanapeczki spotkałam kiedyś na przyjęciu koktajlowym. Były ładne, smaczne i wygodne. Takie fingerfood’y lubię, więc zaczęłam sama je serwować podczas imprez. Jednak w naszym pięknym kraju dostanie mini chlebków okazało się niemożliwe, więc nie miałam większego wyjścia jak zakasać rękawy i zabrać się do roboty.
  Pieczenie chleba uwielbiam, jednak zrobienie małych kulek stawia przed domowym piekarzem niemałe wyzwanie, a dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze niezwykle szybko wysychają nawet podczas rośnięcia, a w piekarniku potrafią upiec się i ładnie wyglądać, ale niestety mieć konsystencje kamyczka. No tak bywa … Po kilku takich moich delikatnie rzecz ujmując mało udanych podejściach, do mini chlebków poszłam na swoistą łatwiznę i kupuję mieszankę chlebową gotową do wypieku po dodaniu drożdży i wody. Co prawda skład i zawartość E czasami powoduje u mnie dreszcze, ale cóż, nie ma łatwo, czasami najeść się trzeba. Te mieszanki jeszcze mnie nie zawiodły ale zawsze dodatkowo, tak na wszelki wypadek wstawiam do piekarnika miseczkę z wodą. Drugim, bardzo fajnym w gruncie rzeczy sposobem jest zastąpienie klasycznych pszennych lub żytnich chlebków, wytrawnymi kukurydzianymi bułeczkami, przygotowywanymi na kształt muffinek. Ale ten przepis podam następnym razem. Dziś poprzestanę na chlebku z papierka i pomyśle na małe kanapeczki koktajlowe.
   
   
   
   
   
   

  * mieszanka chlebowa, drożdże, woda – czyli wszystko co jest potrzebne do upieczenia małych chlebków w formie do minimuffinek
  * zielenina może być dowolnego gatunku sałata, rukola lub nawet pietruszka
  * wędlina lub serek, spokojnie może być jedno i drugie
  * ogórek, pomidor, cebulka, oliwki
  * majonez lub inny tłusty sos
  Bułeczki przygotowujemy sami lub kupujemy gotowe. Małe muffinki przecinamy na połówki, smarujemy majonezem dokładamy zieleninę, wędlinę, warzywa, przekłuwamy wykałaczką i serwujemy.

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

  Zamieszczone w kulinarne przepisy Olgi: Dania do alkoholu, Dodatki do dań, Imprezy, Imprezy dla dzieci, Jedzenie na impreze, Jedzenie na sylwestra - menu sylwestrowe, Karnawał, Przekąski, Przystawki, Tapas, Meze, W rodzinnym gronie, Warzywa, sałaty i sałatki, Zimne przekąski – przystawki, Zimne przekąski – przystawki na imprezy karnawałowe |

  2 Komentarze/-y do Kanapki koktajlowe

  1. casiapaw on 18 czerwca 2008 at 10:27

   są prześliczne :)

  2. Olga Smile on 18 czerwca 2008 at 22:34

   Casiapaw – dziękuję w imieniu kanapeczek :) :) :) za komplement :)