Olga Smile

Zielona sałatka

Autor:


  Możemy serwować ją na różne sposoby w jednej dużej misce, małych miseczkach, na liściach sałaty lub cykorii, w filiżankach lub przeźroczystych szklankach. Pełna dowolność i kreatywność wskazana. Jest to jedna z propozycji sałatek, które cieszą się nieskrywanym powodzeniem na imprezach, co dziwne nie jest, gdyż SA ładne i smaczne a czego więcej od sałatki oczekiwać?

  * Rukola

  * Zielona papryka

  * Zielony groszek

  * Kilka fasolek szparagowych

  * Ogórek zielony

  * Majonez

  * Śmietana

  * Ser pleśniowy

  * Kilka zielonych obranych pistacji

  Do tej sałatki potrzebna będzie nam rukola, papryka zielona, zielony groszek z puszki lub lepiej mrożony z blanszowany gdyż jest twardszy w bardziej intensywnym kolorze i słodszy, kilka fasolek szparagowych i ogórka ze skórą. Należy przyjąć, że w tym przepisie używamy dowolnych warzyw i owoców w kolorze cielnej zieleni. Warzywa układamy warstwowo zaczynając od rukoli. Całość polewamy sosem przygotowanym z majonezu, śmietany, sera pleśniowego i kilku zielonych pistacji.

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

  Zamieszczone w kulinarne przepisy Olgi: Dania do alkoholu, Dodatki do dań, Impreza w 30 minut, Imprezy, Imprezy dla dzieci, Jedzenie na impreze, Jedzenie na sylwestra - menu sylwestrowe, Karnawał, Przekąski, Przystawki, Tapas, Meze, Przepisy na grilla, Rodzice na obiedzie, Sałatki na imprezy, Sałatki na sylwestra, W rodzinnym gronie, Warzywa, sałaty i sałatki, Wegetariańskie Party |

  Jeden Komentarz do Zielona sałatka

  1. dragon on 5 lutego 2014 at 12:28

   Zielona sałata zawsze jest smaczna!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *  Dodaj zdjęcie

  Do swojego komentarza możesz dołączyć zdjęcie, np. wykonanej według prezentowanego tu przepisu lub Twojej własnej receptury potrawy. Sprawisz mi ogromną przyjemność, dzieląc się ze mną swoimi spostrzeżeniami :). Pamiętaj, że maksymalny rozmiar dodawanego zdjęcia to 500 kB, a nazwa pliku nie może zawierać spacji i polskich znaków. Wybrany przez Ciebie plik zostanie automatycznie dodany do Twojego komentarza.