KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM

KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM

Pamiętam doskonale kogel mogel z białkiem, czekoladowy i klasyczny, które były przysmakiem mojego dzieciństwa. Kogel mogel moja babcia ucierała z żółtek z cukrem na puszysty krem w kubku ot tak, małą łyżeczką. U nas w domu kogel mogel powstawał w kilku odmianach. Po pierwsze podstawowy, czyli  żółtko jajka plus cukier. W wersji lżejszej było żółtko plus cukier oraz ubita piana z białka i o tym dzisiaj będzie, bo odkryłam całkiem przypadkowo jeszcze lepszy na niego sposób :) No i w w wersji trzeciej, czyli żółtko, cukier i kakao. O tak, wychodził czekoladowy kogel mogel! Dzisiaj wprost z zaskoczenia, chyba głód cukrowy ją dopadł po świętach i chcąc uzupełnić zapasy, moja mama poprosiła mnie o KOGEL MOGEL z białkiem dla lekkości. Jak wiecie, mnie tam długo do kuchni zaganiać nie trzeba. No to zrobiłam. tak się zastanawiam, taki kogel mogel z białkiem, bez białka lub z kakaem to Twoje miłe wspomnienie z czasów dzieciństwa czy jednak lekka trauma i trykanie powieki oczka?

KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM

KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM– składniki:

  • 2 jajka
  • 100 ml cukru trzcinowego
  • cukier waniliowy z prawdziwymi ziarenkami

KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM – przepis

  1. Do miski miksera wbijam jajka, dosypuje cukier trzcinowy, cukier z wanilią i ucieram za pomocą trzepaczki, miksera elektrycznego na puszystą masę. Zajmuje to na najwyższych obrotach w mikserze planetarnym około 6 minut, w takim zwykłym średnio nawet 10-12 minut.
  2. Kogel mogel z białkiem podaję natychmiast po przelaniu do szklanek.

159 myśli na “KOGEL MOGEL Z BIAŁKIEM”

  1. Do dziś podjadam jak pieke ciasto i akurat trzeba utrzeć żółtka z cukrem. Zawsze biorę jedno więcej ☺albo jak robię krem z mascarpone.

  2. Moja babcia dodawała odrobinę masła. A wersja z kakao też była pycha!

  3. Katarzyna Mi też tata ubijał. Wspomnienie szczęśliwego dzieciństwa. Ech, życie. ☺️

  4. Mi też tata, chyba to był ich sposób na ogarnięcie dzieci, kiedy były pod ich opieka a nie mam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …