LODY DOMOWE

LODY DOMOWE LODY DOMOWE

Idzie lato więc lody domowe są obowiązkowe. Przyznam, że wegańskie lody domowe bez jajek za to z mrożonych owoców malin, truskawek, czarnych porzeczek czy drylowanych wiśni są u nas w domu bardzo chętnie przygotowywane i jedzone. Stanowią one właściwie 80% jedzonych przez nas lodów. Osobiście nie przepadam za sorbetami. Połączenie owoców z mlekiem kokosowym lub dla tych co jedzą śmietaną tłustą krowią jest świetnym rozwiązaniem. Wychodzą lody owocowe, słodkie, delikatne i kremowe. Dokładnie takie, jak powinny być. Podpowiem jeszcze, że ilość cukru zależy tylko od Twoich preferencji i smaku. Ja dosładzam je mało, lubię kwaskowe lody o mocno wyczuwalnej nucie owocowej. oczywiście wszelkie kremowe lody tez uwielbiam zwłaszcza w wersji solony karmel, o te, to szczególnie. Ciekawa jestem jaki smak lodów ty wybierasz w cukierni lub jakie przygotowujesz w domu?  Zapraszam was z wielką przyjemnością na kremowe lody domowe z mrożonych owoców malin, truskawek, czarnych porzeczek, mango lub wiśni.

LODY DOMOWE

LODY DOMOWE – składniki:

  • 450 g mrożonych malin, truskawek lub czarnych porzeczek
  • 250 ml tłustego mleka kokosowego  lub tłustej śmietany
  • 3-4 łyżki erytrolu, ksylitolu lub cukru do smaku

LODY DOMOWE – przygotowanie:

  1. Do kielicha blendera wysokoobrotowego ustawionego na bazie wkładam mrożone owoce, dodaję mleko kokosowe lub śmietanę i cukier.
  2. Zamykam pokrywę, włączam blender i dociskając tamperem rozdrabniam mrożone owoce z dodatkami na kremowe, jedwabiste lody!
  3. Wyszły obłędnie dobre. Zniknęły całe, lody domowe z mrożonych owoców są świetne w smaku, proste do przygotowania i zdrowe.

29 myśli na “LODY DOMOWE”

  1. Zrobiłam zgodnie z pani proporcją ma mleku kokosowym malinowo pożyczkowe. Robiłam w przystawce do deserów dołączonej do wyciskarki wolnoobrotowej.
    Wyszły pycha…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …