MLEKO ROŚLINNE

MLEKO ROŚLINNE MLEKO ROŚLINNE

Często dostaję pytania o mleko roślinne. Wiem doskonale, że to właśnie mleko roślinne stanowi rewelacyjną alternatywę dla wielu moich czytelników. W dzisiejszych czasach, gdy cześć społeczeństwa nie chce lub zwyczajnie nie może spożywać nabiału pod żadną postacią, wtedy to właśnie mleko roślinne przychodzi z pomocą. Można śmiało w warunkach domowych pokusić się o przygotowanie go w różnych wariantach. Najpopularniejsze jest mleko roślinne z migdałów, ryżowe i sojowe. Oczywiście tu tylko wyobraźnia ogranicza mozliwości robienia konkretnego mleka i troszkę blender. Ponieważ dobry i mocny blender pozwala na świetne upłynnienie orzechów, migdałów lub gryki do postaci jednorodnego płynu. Jeśli ma dużą moc i szybko wirujące ostrza, wtedy przygotujecie w nim wspaniałe mleka lub napoje roślinne. Zobacz, który blender wybrać i kupić! Z migdałów, orzechów włoskich, ze słonecznika z kurkumą, z pestek dyni takie, jeśli lubicie. Do tego bez najmniejszego problemu wyczarujecie swoje ulubione mleko ryżowe, orkiszowe, gryczane lub jaglane. U mnie na zdjęciu jest aksamitne mleko roślinne z migdałów całych ze skórką.Co ciekawe mleko roślinne potrafi mieć cudownie bały kolor i oszałamiający smak, który z kawą komponuje się fantastycznie! A Ty, jakiego mleka używasz: zwierzęcego czy może jednak mleko roślinne przypadło ci do gustu?

MLEKO ROŚLINNE

MLEKO ROŚLINNE – składniki:

  • 250 g migdałów
  • 650 ml wody

MLEKO ROŚLINNE – przepis:

  1. Do kielicha blendera wysokoobrotowego (lub innego) wsypuję odważone migdały wraz ze skórką. Nawet nie trzeba ich moczyć. Jeśli masz słabszy blender namocz je przez 6-8 godzin. Wodę wylej i podmień na nową przed miksowaniem.
  2. Dolewam wodę. Zamykam kielich. Ustawiam prędkość wirowania ostrzy na najszybszą.
  3. W ciągu 2 lub 3 minut (zależnie jak mocno chcecie podgrzać) uzyskacie cudowne mleko roślinne do kawy! Wystarczy je przelać przez lnianą ściereczkę lub worek do mleka roślinnego aby uzyskać zupełnie klarowane mleko roślinne.

225 myśli na “MLEKO ROŚLINNE”

  1. Właśnie zrobiłam moje pierwsze mleko migdałowe. Rewelacja, do kawy pyszne, zdrowe i nie powoduje problemów żołądkowych :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …