Robot planetarny Philips HR7958

Robot planetarny Philips HR7958

Dzisiaj opowiem o robocie wielofunkcyjnym marki Philips o symbolu HR7958. To kombajn, nie robot kuchenny ;) Kilka urządzeń w jednym! W skład jego wchodzi mikser planetarny, malakser, blender, młynek do przypraw, wyciskarka do cytrusów oraz maszynka do mielenia mięsa, ryb i warzyw. Jedno urządzenie, a daje możliwość wyczarowania w kuchni właściwie wszystkich dań, o jakich można zamarzyć. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób piekących chleby i ciasta, które trzeba wyrabiać. Jak również dla osób lubiących warzywa i koktajle oraz takie domowe, aromatyczne mieszanki przypraw i świeżo mieloną kawę. Zainteresowani? To zapraszam do lektury!

Robot planetarny Philips HR7958

Wygląda ogólny i elementy:

+ Philips HR7958 to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne. Nazwałabym go nawet wieloczynnościowym robotem. Jest solidny, estetyczny i ładny. Porządnie wykonany, czysty, bez żadnych zbędnych elementów. Zachęca do pracy, do sprawdzania jego możliwości i codziennego wykorzystywania w kuchni.
+ Nowoczesny design i ciekawa linia sprawia, że miło się na niego patrzy i równie przyjemnie z nim pracuje.
+ Zaskoczył mnie wielofunkcyjnością. Niby wiedziałam i spodziewałam się po przeczytaniu opisów, jednak zobaczyć i wypróbować na własnej skórze, to coś innego.
+ Wszystkie części są estetyczne, dopracowane, odporne na szorowanie gąbeczką, nie ma rys po dobrym myciu. Kolor robota jest biały. Materiał obudowy to tworzywo ABS
+ Philips HR7958 posiada moc 900 W.
+ Na korpusie znajduje się pokrętło 7 prędkości i funkcja pulsacji zapewniają maksymalną kontrolę podczas pracy poszczególnych elementów robota.
+ Posiada w zestawie kilka dostawek, dzięki czemu Philips HR7958 staje się wielofunkcyjnym robotem kuchennym. W skład jego wchodzi mikser planetarny, malakser, blender, młynek do przypraw, wyciskarka do cytrusów oraz maszynka do mielenia mięsa, ryb i warzyw.
+ Planetarne mieszanie, ubijanie i ugniatanie umożliwia dokładne wymieszanie składników natomiast wyjątkowe, otwierane ramię zapewnia pełny dostęp do metalowej misy i łatwiejsze zakładanie haka, trzepaczki i mieszaka.
+ Metalowa miska miksera planetarnego jest 4 litrowa i umożliwia wyrobienie ciasta o masie maksymalnej wynoszącej 1,3 kg
+ Plastikowy dzbanek blendera ma pojemność 1,25 l
+ Malakser – robot kuchenny ma misę o pojemności 1,5 l. Dołączone do zestawu tarcze pozwalają na krojenie, siekanie, szatkowanie i rozdrabnianie.
+ Dostawiana do miski malaksera wyciskarka do cytrusów pozwala w kilka minut przygotować świeży sok z pomarańczy, grapefruitów, mandarynek lub cytryn.
+ Młynek do ziaren daje możliwość zmielenia kawy, przypraw lub niewielkiej ilości ziaren.
+ Maszynka do mielenia z automatycznym zasysaniem ułatwia podawanie produktów.
+ Większość elementów można myć w zmywarce.
+ Do robota dołączona jest książka ze szczegółowymi instrukcjami oraz taka ulotka pokazująca średni czas rozdrabniania, mielenia i szatkowania poszczególnych porcji warzyw, owoców lub mięsa.

Robot planetarny Philips HR7958

+ Korpus od spodu ma cztery małe przyssawki, które stabilizują urządzenie i przytwierdzają się do blatu podczas pracy.
+ Philips HR7958 może pracować bez przerwy przez 16 minut. Po tym czasie, wyłączy się sam. Można o nim zapomnieć w trakcie pracy, poradzi sobie świetnie ;)

Użytkowość:

Robot wieloczynnościowy Philips HR7958 jest więcej niż pomocnikiem kuchennym, to wielofunkcyjne urządzenie, robot i pomocnik kuchenny w jednym. Aby opisać go dokładnie i przybliżyć jak najlepiej się da, opiszę wszystkie części i główne elementy dla was po kolei:

Mikser planetarny

Robot planetarny Philips HR7958

 Mikser planetarny Philips

To ta część robota, która interesuje najbardziej wielbicieli ciasta i wypieków oraz domowych dań w typie pierogów, puchatych mas i kremów.
+ Miska jest metalowa, ma pojemność 4 litrów i może wyrobić ciasto o wadze 1300 g. W efekcie pozwala to na wyrobienie ciasta z 700 g mąki, wody i drożdży, aby powstał bochenek o wielkości 30 x 15 x 10 centymetrów. Taki wyszedł u mnie w kuchni.
+ Misa ma uchwyty ułatwiające trzymanie, wylewanie i czyszczenie, a jej zaokrąglone krawędzie ułatwiają szczególnie czyszczenie.
+ Podczas pracy dostawek, przydaje się płynna regulacja mocy.
+ Silnik o mocy 900 W radzi sobie z wyrabianiem ciężkiego ciasta.
+ Miskę wstawia się w zagłębienie w formie i ruchem obrotowym mocuje do podłoża.
+ Bardzo wygodne jest otwieranie ramienia robota za pomocą jednego przycisku. Ramię otwiera się i odchyla do góry i na ukos, co znacznie ułatwia wyjmowanie miski i wymianę akcesoriów. Otwieranie i zamykanie jedna ręką! To bardzo wygodne.
+ W zestawie znajduje się hak do ciasta drożdżowego i chleba.

zdjęcie: Robot planetarny Philips HR7958
autor zdjęcia i opisu: Olga Smile www.OlgaSmile.com

Robot planetarny Philips HR7958

+ W zestawie znajduje się również ubijak. To taka trzepaczka na przykład do jajek, majonezu i kremów oraz mieszadło do ciast kruchych albo tych o lżejszej konsystencji niż chlebowe.
+ Prosty mechanizm wymiany haka, pozwala na łatwy dostęp do niego i szybką podmianę, na przykład, w razie chęci zamiany jego na mieszadło.
+ Ramie porusza się nieco inaczej niż w dotychczas znanych mi mikserach planetarnych. Wykonuje ruch obrotowy wokół własnej osi, dodatkowo wkoło miski i jeszcze dodatkowo po elipsie. Dzięki temu, bardzo dokładnie zbiera ciasto z całej misy, z dołu, z boków i ścianek. Nie trzeba zatrzymywać i w trakcie pracy dodatkowo szpatułką odgarniać ciasto.
+ Czyszczenie jest proste. Miskę oraz akcesoria można myć w zmywarce. Zaschnięte ciasto łatwo odchodzi, nie trzeba nadmiernie szorować.

Jak wspomniałam wyżej, miska czyli dzierzga miksera planetarnego jest metalowa i ma pojemność 4 litrów. To całkiem sporo. Na zdjęciach widać, jak  wyrabiałam ciasto na prosty chleb pszenny. Mikser poradził sobie świetnie.  Powstał u mnie bochenek chleba z maki 650 o wielkości 30 x 15 x 10 centymetrów. Chrupki, elastyczny, taki domowy chleb jak za dawnych lat, tylko nie musiałam ręcznie wyrabiać ciasta przez kilkanaście minut.

 Przystawka: Malakser

Robot planetarny Philips HR7958

Malakser

+ Tu też miłe zdziwienie. Miskę malaksera montuje się na jednym z trzech dostępnych miejsc na górze ramienia robota. Trzeba dobrze go zamontować, zamknąć pokrywę wtedy dopiero nóż ruszy do akcji, po włączeniu.
+ Malakser ma plastikową misę o pojemności 1,5 l. Dołączone do zestawu są trzy tarcze pozwalające na krojenie w plastry, tarcie w paseczki i na miazgę. Dodatkowo jest nóż umożliwiający siekanie, szatkowanie i rozdrabnianie. Nóż jest gładki bez ząbków, sieka dobrze warzywa i owoce.
+ W pokrywie znajduje się popychak, który jednocześnie jest miarką 200 ml. Mi ułatwiło to odmierzenie ilości wody potrzebnej do ciasta, a zawsze gdzieś odkładam swoje miarki, bo jakoś same nie chcą wracać na miejsce.
+ Tu przydaje się tryb pulsacyjny, zwłaszcza przy produktach, które mają zostać poszatkowane jak cebula, czosnek, kalafior. Gwarantuje to stopniowe rozdrabnianie i równomierne.
+ Wracając jeszcze do miski. Nóż i tarcze mocuje się na trzpieniu na środku miski. Co ważne, nie zostaje tam dziura po jego zdjęciu, wiec poszatkowane warzywa nie wypadają na podłogę po usunięciu tarczy i zdjęciu miski z robota.

Malakser jest dla mnie osobiście bardzo ważną przystawką. Świetnie sieka cebulę, czosnek i nawet dość twarde warzywa korzeniowe. Na zdjęciach widać jak rozdrabniałam kalafiora z cebulą. Szast prast i w kilkanaście sekund warzywa zostały poszatkowane do smażenia. Prosto i szybko. Fajne ułatwienie w kuchni!

Przystawka: Wyciskarka do cytrusów

  Robot planetarny Philips HR7958

 Wyciskarka do cytrusów

+ Wyciskarkę nakłada się na podstawę malaksera. Jak już wspomniałam, przemyślane mocowanie trzpienia na środku pozwala na wyciskanie soku i łatwe zdjęcie miski z urządzenia bez wydostania się soku na zewnątrz.
+ Spokojnie wyciśniecie ponad litr soku.
+ Wyciskarka jest silna, nawet mocne dociskanie owoców, dwoma rękoma, nie powoduje zatrzymania wyciskarki.

Wyciskarka cytrusów jest ulubioną przystawką mojego dziecka. Dziecko, jak każde inne lubi pomagać w kuchni. Z wyciskaniem pomarańczy ta przystawka montowana na malakserze radzi sobie świetnie. W kilka chwil mamy świeży sok. Pomarańczowy, aromatyczny, pyszny!

Przystawka: Blender

Robot planetarny Philips HR7958

 Blender

+ To kolejny element robota wielofunkcyjnego Philips. Mocowany jest na ramieniu od góry.
+ Dzbanek blendera jest plastikowy o pojemność 1,25 l . W podstawie znajdują się cztery ostrza. Co dość rzadko spotykane, ostrza można odkręcić z całą podstawą i dokładnie umyć razem z uszczelką. Znam ten mechanizm z innego blendera i byłam ciekawa efektów. Z blendera Philips nic nie wycieka dołem, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, ponieważ ja mam niezbyt dobre doświadczenia. Jak widać, konstrukcja i dopracowanie pomysłu to podstawa.
+ W przypadku blendowania można użyć pracy ciągłej lub pulsacyjnej. W dzbanku zmiksujecie na płynną masę zupę warzywną, a także zimny koktajl warzywny lub owocowy.
+ Pokrywka blendera jest plastikowa, trzeba ją nałożyć i zamknąć przed włączeniem urządzenia.
+ Zatyczka pokrywki jest również miarką. Odmierza 10 ml, 20 ml i 30 ml.

Blender to kolejna przystawka, która dla mnie osobiście jest ważnym elementem codziennych prac kuchennych. Gotuję dużo, rozdrabniam dużo i blenduję. Na zdjęciach widzicie jak blender radzi sobie z kalafiorem, cebulą, czosnkiem i przyprawami. Z dodatkiem mleka kokosowego powstała zupa kalafiorowa. Na zupę krem zawsze znajdą się chętni u mnie w domu :)

Przystawka: Maszynka do mielenia

Robot planetarny Philips HR7958

 Maszynka do mielenia

+ Maszynkę do mielenia mocuje się, jako jedyną od przodu robota.
+ Jest metalowa, w komplecie jest jedno sito. Specjalne narzędzie do czyszczenia umożliwia łatwe i dokładne czyszczenie sitka do mielenia.
+ Maszynka do mielenia, bez problemu zmieli dużą porcję mięsa, ryb lub warzyw. Jest silna, wpust dość szeroki. Bardzo wygodna i pojemna taca podajnika oraz popychak pozwala na komfortową pracę z tą dostawką. Taca ma dodatkowo pokrywkę.

Maszynka do mielenia ucieszy wszystkich, którzy pieką domowe pasztety z warzyw lub mięsa. Nóż jest ostry.  Maszynka bez problemu, szybko i sprawnie poradziła sobie ze wszystkim, co dałam jej do zmielenia!

Przystawka: Młynek

Robot planetarny Philips HR7958

Młynek

+ Młynek do kawy, czekolady, orzechów i przypraw montuje się dokładnie w tym miejscu, w którym stawia się blender.
+ W młynku można mielić jednorazowo 40 g przypraw lub kawy. Zajmuje to 20 sekund na prędkości numer 7.
+ W młynku zastosowano dokładnie taki sam mechanizm odczepiania ostrzy do mycia, jak w blenderze.

Młynek do kawy i przypraw jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Dotąd nie spotkałam takiej przystawki w żadnym innym robocie kuchennym lub w mikserze planetarnym. Kawę zmieliłam, zrobiłam domową mieszankę przypraw do curry. Bez problemu, czysto, bez pylenia. Smak świeżo zmielonej kawy czy przypraw jest wprost niepowtarzalny. Lubię je robić! Smak komponowanych w zaciszu domowym przypraw jest wyjątkowy!

Minusy robota planetarnego Philips HR7958. Minusów w tym urządzaniu generalnie nie ma wiele. Z ogólnych mogę wskazać na te, które zauważyłam:
– Nie można wyłączyć kręcenia się miksera, gdy chodzą inne dostawki. Trzeba zdjąć hak i zostawić go samemu sobie.
– Przystawka blender nie ma mechanizmu zabezpieczającego, takiego, jaki ma przystawka malakser. Niedokładne zamknięcie pokrywki blendera nie spowoduje wyłączenie urządzenia. Trzeba zwracać uwagę, aby pokrywa blendera była dobrze zamknięta.

Głośność:

Robot planetarny Philips HR7958 jest przyjemnym urządzeniem, które pracuje nazwałabym to w normalnym i akceptowalnym poziomie głośności.

Przed użyciem:

Trzeba przeczytać instrukcję! Jest obszerna i warto zapoznać się ze wszystkimi aspektami, możliwościami i specyfikacją poszczególnych dostawek.

Cena:

Robot planetarny Philips HR7958 ma sugerowaną cenę detaliczną 1589 zł.

Czy kupiłabym raz jeszcze?

TAK. Robot planetarny Philips HR7958 to wszechstronny robot kuchenny i pomocnik pozwalający na przygotowanie najróżniejszych potraw dla wszystkich członków rodziny. Kupuje się jedno urządzenie, a w domu znajdzie się:

  • mikser planetarny z hakiem, trzepaczką i mieszakiem,
  • maszynka do mięsa, warzyw i ryb,
  • blender z funkcją rozdrabniania zup, koktajli i lodu,
  • malakser siekający, trący i szatkujący,
  • młynek do kawy, orzechów i przypraw
  • wyciskarka do cytrusów.

To łatwe w obsłudze urządzenie, które zapewnia doskonałe efekty wyrabiania ciasta, miksowania i ubijania. Różnorodne akcesoria i dostawki sprawiają, że praca w kuchni staje się łatwiejsza.

Robot planetarny Philips HR7958

 

152 myśli na “Robot planetarny Philips HR7958”

  1. hmmm. razem z siostrą zastanawiałyśmy się jakie roboty sobie kupić i u mnie wybór padł na kohersen mycook a u niej właśnie na philipsa i powiem tak – mój nadal działa, a jej już dawno temu padł… :/

  2. Pingback: Blender próżniowy wysokoobrotowy PHILIPS HR3752/00 przepis Olga Smile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …