GALARETKI Z ALKOHOLEM

GALARETKI Z ALKOHOLEM GALARETKI Z ALKOHOLEM

Warstwowe galaretki z alkoholem cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem znajomych. Zaraz Sylwester to galaretki z alkoholem musiałam na blogu pokazać, wyjścia nie było. Mam słabość do czarnych porzeczek, do dżemów, koktajli, lodów, musów przygotowywanych z ich udziałem i do alkoholu o smaku porzeczkowym. Czarna porzeczka jest dla mnie wspomnieniem wakacji, spokoju, zapachu jeziora, letnich wieczorów i ogniska. Uwielbiam czarne porzeczki, ich kwaskowy smak, eksplozję wnętrza po nagryzieniu i te przychodzące na myśl cudowne wspomnienia z dzieciństwa. Gdy byłam dzieckiem, jeździłam z rodzicami na działkę położoną nad jeziorem na pojezierzu brodnickim. Tam, na niewielkim kawałku ziemi okalającym drewniany domek typu Brda nad jeziorem, poprzedni właściciel zostawił nam dorodne krzaki czarnych i czerwonych porzeczek. Latem wisiały wielkie jak bomby, dojrzale i pachnące. Krzaki rosnące na czarnoziemie nad samym brzegiem jeziora owocowały jak szalone. Corocznie zbierałam z mamą i czasami z babcią, całe wiadra porzeczek. Następnie przerabiałyśmy je w cudowne galaretki lub dżemy. Jak pisałam, dla mnie czarne porzeczki niosą w smaku wielki ładunek wspomnień, dzieciństwa i wolności. Ponieważ mam pytania o galaretki z alkoholem to doszłam do wniosku, że dzisiaj czas na taki przepis. To właśnie galaretki z alkoholem, zaraz obok koktajli, drinków, long drinków i short drinków są jednymi z ulubionych napojów podczas imprez i spotkań ze znajomymi. Ja mam swoich faworytów, moi przyjaciele i rodzina również. Wszystko zależy od tego, jakie smaki się preferuje i jakie owoce lubi. Najważniejsze, że każdy może wybrać, bo przecież wybór i dobra zabawa są bardzo ważne. Mimo, że dzisiaj dzień wolny, to dzień bez przepisu dniem straconym :) Zapraszam, galaretki z alkoholem pojawiają się dzisiaj na blogu!

GALARETKI Z ALKOHOLEM – składniki:

  • 2 opakowania galaretki o smaku czarnej porzeczki
  • 600 ml soku z czarnej porzeczki
  • 200 ml alkoholu o smaku czarnej porzeczki u mnie
  • 1 słoik dżemu lub musu z czarnej porzeczki
  • 200 ml mleka kokosowego w puszcze (im gęściejsze tym lepiej)

GALARETKI Z ALKOHOLEM – przepis:

  1. W objętości 300 ml wrzącego soku porzeczkowego rozpuszczam galaretkę, jeśli jest potrzeba wodę jeszcze podgrzewam na gazie, aby ułatwić jej rozpuszczenie.
  2. Galaretkę zostawiam do przestudzenia, gdy osiągnie temperaturę pokojową, mieszam ją z 200 ml alkoholu. Rozlewam do kieliszków lub pudełeczek zależnie od fantazji. Wstawiam do lodówki.
  3. Drugą galaretkę rozpuszczam w 300 ml wrzącego soku porzeczkowego tak samo, jak w przypadku pierwszej, jeśli jest potrzeba to jeszcze podgrzewam na gazie. Do lekko przestudzonej wlewam 200 ml mleka kokosowego i mieszam. Gdy osiągnie temperaturę pokojową, nalewam kremową warstwę na galaretkę z alkoholem, średnio wychodzi mi po 20-25 ml do każdego pudełeczka. Ostatnią warstwę może stanowić łyżeczka dżemu lub musu porzeczkowego. Schładzam w lodówce, następnie podaję. galaretki z alkoholem potrafią zaskakiwać!

18 myśli na “GALARETKI Z ALKOHOLEM”

  1. Może dziś ja dam Ci przepis ; idź do kuchni zrob sobie kawę ,na talerzyk nałóż kawałek ciasta .wyjdź z kuchni zabierając ze sobą kawe i ciasto. Usiądź wygodnie w salonie i porozmawiaj z bliskimi o niczym miłego wieczoru oni też niech sie dziś sami obslużą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …