Jak zrobić syrop cukrowy

Jak zrobić syrop cukrowy

Jak zrobić syrop cukrowy, do czego się go używa i do jakich drinków dodaje. To najczęstsze pytania o syrop cukrowy, które często mi zadajecie w mailach i komentarzach pod innymi przepisami. Jak zrobić syrop cukrowy – to proste! Kropla teorii: Syrop cukrowy jest mieszaniną wody, cukru i soku z cytryny, chociaż nie każdy sok dodaje. To rozpuszczony w wodzie cukier, który służy do osładzania drinków, nalewek, wina, jak również koktajli. Można kupić już gotowy syrop w butelkach, lub przygotować go samemu w domu. Płyn ma lekko żółty kolor, jest dość gęsty i pachnie świeżo cytryną. Spotkać można różne proporcje syropu, ja przygotowuję wersję najbardziej klasyczną i uniwersalną jednocześnie. Dodatek soku cytrynowego można pominąć, jednak moim zdaniem zdecydowanie szkoda to robić!

Jak zrobić syrop cukrowy

  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka wody
  • 1-2 łyżki soku z cytryny

Wodę zagotowuję, wsypuje cukier i doprowadzam do ponownego zagotowania. Delikatnie mieszając gotuję 2 minuty. Wyłączam gaz, dolewam soku z cytryny i studzę. Syrop cukrowy przelewam do szklanych butelek i trzymam w lodówce. Świeżość zachowuje przez kilkanaście dni. Syrop cukrowy przydaje się do drinków i koktajli.

6 myśli na “Jak zrobić syrop cukrowy”

  1. Pingback: Nalewka z owoców rokitnika - przepis Olgi Smile

  2. Olgo! Ty lubisz kombinować w kuchni, czy próbowałaś może robić taki syrop cukrowy, ale bez cukru :D? Potrzebuję coś co osiągałoby soft i hard ball stage, ale było zrobione na czymś innym niż biały cukier, jakieś pomysły?

  3. Pingback: Likier cynamonowy / Cinnamon Liqueur - Nalewki domowe - przepisy

  4. Pingback: WHISKY SOUR przepis Olga Smile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …