LODY WEGAŃSKIE

LODY WEGAŃSKIE LODY WEGAŃSKIE

W naszym domu lody wegańskie są jedyną słuszną opcją dla wszytskich członków rodziny. Często robię sama lody wegańskie bez mleka, glutenu i jajek. Tak po prostu z owoców sezonowych lub mrożonek i śmietany kokosowej. Trudno jest kupić smaczne lody wegańskie i bezglutenowe, no pomijam jedne na patyku dużej marki ;) Sama jadłam wiele różnych marek lodów wegańskich, właściwie wszytskie, które udaje mi się kupić w dużych marketach. Pędzę zawsze do zamrażarek i szukam czegoś nowego. Dla mnie są w większości albo zdecydowanie za słodkie, albo po prostu dziwne, takie sztuczne w smaku. Trudno mi jest znaleźć smaczne! Pamiętam, że w Poznaniu dwa lata temu jadłam świetne lody wegańskie kręcone w niedużej lodziarni, gdzie obok można było kupić onigiri. Niestety w zeszły roku już nie działała. Szkoda, bo o smaczne desery na mieście wcale nie jest prosto. Zwłaszcza jeśli się tego lub tamtego nie jada. A Ty jakie lubisz lody? U nas zazwyczaj owocowe ot tak, po prostu truskawkowe, malinowe, z czarnej porzeczki, wiśniowe lub jagodowe. Lubię robić lody sama w kuchni. Nie mam niestety lodziarki, więc radzę sobie przy pomocy blendera lub malaksera. Lubię ten stan, gdy wiem co jem i widzę owoce, dlatego polecam wam ten przepis bazowy – prosty i najprostszy! Gdy wolisz bardziej jednorodne lody, po prostu miksuj dłużej i już. Do przygotowania lodów użyłam mrożonych czarnych porzeczek bez szypułek i śmietany kokosowej z puszki. Ponieważ porzeczki są aromatyczne i dość kwaśne, dosłodziłam lody 3 łyżkami cukru pudru a robię to rzadko. Przepyszne wyszły, takie owocowe lody wegańskie rządzą!

LODY WEGAŃSKIE

LODY WEGAŃSKIE – składniki:

  • 700 g mrożonych porzeczek (lub innych owoców)
  • 400 ml śmietany kokosowej (puszka)
  • 3-5 łyżek cukru pudru

LODY WEGAŃSKIE – przygotowanie:

  1. Do dużej miski malaksera z ostrzem do wyrabiania ciasta i kruszenia lodu (takie ostrze z ząbkami) lub do blendera wysokoobrotowego wsypuje zamrożone porzeczki, wlewam mleko i dodaję cukier. Zamykam pokrywę i włączam.
  2. Ustawiam szybkość wirowania ostrza na maksymalne obroty zarówno w malakserach jak i blenderze.
  3. Włączam po 1 minucie, po tym czasie uzyskacie lody z wyraźnymi kawałkami owoców, jeśli ustawisz czas na około 3 minut, całe lody będą jednorodnie kremowe.
  4. Moje wegańskie lody z czarnej porzeczki  mają świetną konsystencje do bezpośredniego nakładanie je w wafelki lub pucharki, podawane z przyjemnością i miłością pasują w sam raz na upał!

201 myśli na “LODY WEGAŃSKIE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …