VODKA SUNRISE

VODKA SUNRISE VODKA SUNRISE

Dzisiaj klasyczny drink lub koktajl czyli Vodka Sunrise albo Wódka Sunrise czyli domowy, prosty drink alkoholowy z grenadyną. Ponieważ uwielbiam grenadynę nie mogłam jej pominąć, no po prostu nie mogłam. Mam słabość do syropu z granatów, jego bursztynowego koloru, słodko-kwaskowatego smaku. Lubię, zdecydowanie lubię! A przyznam, że Vodka Sunrise  (Wódka Sunrise) jest mniej egzotyczna dla Polaków niż tequila Sunrise. Często przygotowuję z grenadyną koktajle, long drinki i shoty. W sumie nie ma się co dziwić, odkąd syropy barmańskie, smakowe są dostępne w każdym większym markecie, to można się poczuć jak domowy barman zupełnie bez większego wysiłku. Co prawda efekt będzie nie koniecznie taki sam jak w barze ale za to satysfakcja murowana. Przynajmniej ja lubię takie zabawy kolorami, smakami i fakturami. Grenadynę wykorzystuje się do wielu popularnych drinków. Jest składnikiem Vodka Sunrise lub Tequila Sunrise, Malibu Sunrise, warstwowego Ekstravaganza, Strawberry Daiquiri, Sunset, Firemans Sour i wielu innych. Ponieważ najczęściej moją ulubioną grenadynę łączy się w różnych proporcjach z sokiem pomarańczowym dlatego doszłam do wniosku, że chce uzyskać piękny warstwowy drink, taki bardziej kobiecy. Zresztą, co jest ważne wódka w Polsce jest jednak częściej kupowana niż egzotyczna tequila, więc drinki z wódką wydają się bardziej znane i lubiane. I tu pojawia się pytanie – jaki drink z wódka Ty lubisz? Może Vodka Sunrise drink – Wódka Sunrise kokotajl przypadł jeszcze komuś do gustu, nie tylko mnie.

VODKA SUNRISE

VODKA SUNRISE – składniki:

  • 50 ml wódki (może być smakowa pomarańczowa na przykład)
  • 80 ml soku pomarańczowego (jeśli lubisz delikatniejsze drinki dodaj 120 ml soku)
  • 50 ml grenadyny
  • opcjonalnie lód

VODKA SUNRISE – przygotowanie:

  1. Wszystkie składniki u mnie są bardzo zimne, wódka z zamrażarki, a sok i grenadyna z lodówki. Wódkę mieszam w sokiem pomarańczowym. U mnie była wódka pomarańczowa, więc soku dałam mało.
  2. Alkohol wlałam do szklanki. Następnie delikatnie nalałam grenadynę, która opadła na dno szklanki drink ładnie się rozwarstwił a nie wymieszał. Oczywiście można też wszystko wymieszać, kwestia gustu.
  3. VODKA SUNRISE czyli powszechnie lubiana Wódka Sunrise jest gotowa do wypicia, można jeszcze wrzucić do nie kostki lodu :)

42 myśli na “VODKA SUNRISE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …