Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty Tani blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Dzisiaj pokażę wam i opiszę najtańszy z mojej stajni blenderów, czyli wysokoobrotowy blender kielichowy ROHNSON R-585 Heavy Duty. Postanowiłam kupić go ze względu na bardzo zachęcającą cenę 384 zł brutto i ciekawa byłam, co blender może zrobić w takiej cenie i czy znacząco różni się jakością od modeli wielokrotnie od siebie droższych. Przyznam od razu, że jak na blender o dużej mocy, którego noże rozpędzają się do 30 000 obrotów i mocą silnika 1800 W, to bardzo ciekawa propozycja w tak niskiej cenie. Zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z blenderem wysokoobrotowym. Ma on swoje plusy i minusy, bo jak to bywa w życiu nie wszystko znajdziecie w Internecie i nie o wszystkim sklepy czy producenci napiszą. Tu byłam bardzo zdziwiona ale o tym za chwilę!

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Moja przygoda z blenderem ROHNSON R-585 Heavy Duty rozpoczęła się w dość trudny sposób, ponieważ otrzymałam kurierem blender z pękniętym kielichem. Po prostu sklep, w którym kupiłam, przysłał mi blender z wadą produkcyjną (pęknięty kielich przy mocowaniu noża – ewidentnie w fabryce maszyna docisnęła śrubę za mocno). Nie była to usterka transportowa. Pierwszy raz miałam taką sytuację, że sklep nie chciał przyjąć reklamacji i wymienić urządzenia na działające – nieuszkodzone, mimo ewidentnej fabrycznej wady nabytego produktu. Trochę to trwało, ale po wymianie emaili, zdjęć i wysłaniu urządzenia do sklepu, zwrócono mi pieniądze a ja kupiłam nowy blender ponownie. Ponieważ do blenderów wysokoobrotowych mam stosunek osobisty, to zgrzyt na początku naszej drogi miksowania wydawał się albo dobra wróżbą albo początkiem drogi przez mękę.

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

ROHNSON R-585 Heavy Duty jest dużym, ciężkim i stabilnym blenderem stojącym, który sprawdzi się w kuchni początkującej osoby albo takiej, która chce wypróbować po co właściwie ludzie kupują blendery wysokoobrotowe albo sprawdzi czy warto za jakiś czas kupić inny, lepszy, droższy. A już piszę dlaczego, raczej nie będzie to jeden i jedyny blender wysokoobrotowy w domu.

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Na stronach sprzedawców znajdziecie informacje, że „Blender kielichowy Rohnson R-585 Heavy Duty doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania koktajli, musów, sosów, deserów itp. Model wyposażono w ostrza ze stali węglowej, dzięki czemu nawet kruszenie lodu nie stanowi problemu. Kielich w całości wykonany został z Tritanu”. To duże zalety.

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Wadą jest jednak to, że nigdzie, absolutnie nigdzie, ani w specyfikacji, ani na stronach sprzedawców, ani w opisach sklepów nie zawarto informacji z instrukcji, że „urządzenie to nie nadaje się do obróbki gorącej żywności lub napojów powyżej 40 stopni Celsjusza” Oznacza to, że blender ROHNSON R-585 Heavy Duty nie może być używany do gorących zup, do robienia masła orzechowego, a także nie wiem czy powinien mielić ziarna na mąki, ponieważ one też się rozgrzewają, a tu jest zakaz przekraczania 40 stopni w kielichu. Coś czuję, że zakaz ten wnika, z tego co mogę stwierdzić samodzielnie lub się domyśleć, czyli moim zdaniem z dość miękkiego kielicha jak na blendery wysokoobrotowe. No coś za coś, cena 384 zł to nie 2000 ani 3000 złotych, więc oszczędności na czymś powstać musiały.

Panel sterowania

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Przycisk on/off – włącza blender na niskie obroty, ustawienie prędkości obrotowej odbywa się za pomocą pokrętła na środku blendera. Zawsze należy ruszać na najniższej prędkości, podnosić ja w razie potrzeby i wyłączać blender dopiero po powrocie do najniższej prędkości.

Przycisk pulsowy – wykorzystywany do kruszenia lodu i innych produktów spożywczych oraz na przykład do szatkowania warzyw czy cebuli. Puls przeznaczony jest do uzyskania dużej prędkości przez krótki czas.

Dane techniczne Blender ROHNSON R-585 Heavy Duty:

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

 • Moc: 1800 W
 • Kolor: czarny
 • Pojemność kielicha: 2,5 litra
 • Materiał kielicha: Tritan (BPA Free)
 • Ostrza z hartowanej stali węglowej
 • Kruszenie lodu w 6 sekund
 • Płynna regulacja prędkości od 1000 do 30000 obrotów
 • Funkcja pracy pulsacyjnej (maksymalna prędkość przez krótki czas)
 • Otwór w pokrywie dla łatwego dodania składników
 • Idealny do koktajli, musów, zup, sosów, deserów, kawy mrożonej itp.
 • Metalowy wielowypust!
 • Może pracować ciągle TYLKO przez 5 minut. Po 5 minutowej pracy musi odpocząć przez 5 minut.
 • Nie nadaje się do obróbki gorącej żywności i napojów powyżej 40 stopni Celsjusza
 • W komplecie ma tamper.

Podsumowanie – Blender ROHNSON R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty

Blender ROHNSON R-585 Heavy Duty to wysokoobrotowy blender w niskiej cenie, mało znanej w naszym kraju marki. To pierwsze urządzenie tego producenta, które mam. Blender ROHNSON R-585 Heavy Duty przeznaczony jest do robienia koktajli, musów, zimnych zup, sosów, deserów, kawy mrożonej, mleka roślinnego albo smoothie. Powinien poradzić sobie z pastami do chleba o ile szybko je przygotujecie i nie będą zbyt gęste – im bardziej gęsty wsad w kielichu, tym większe rozgrzanie masy w miarę miksowania. Tarcie powoduje grzanie. Czyli możecie przygotować w nim wszystko, co podczas miksowania osiąga niższą temperaturę niż 40 stopni Celsjusza i pracuje krócej niż 5 minut. Po 5 minutowej pracy musi odpocząć kolejne 5 minut. I o tym trzeba pamiętać, gdy chcecie go nabyć. Te dwie cechy determinują zakres pracy, którą może wykonywać! Myślę, że jest on ciekawą propozycją na sam początek przygody z blenderami wysokoobrotowymi, jeśli nie chcecie od razu zainwestować w droższy, lepszy i bardziej wszechstronny model czy markę na lata. Należy dokładnie rozważyć zakres potrzeb. Trzeba pamiętać, że blender ROHNSON R-585 Heavy Duty w związku z ograniczeniami temperatury i czasu pracy, moim zdaniem nie nadaje się do miksowania ugotowanych zup (no chyba, że z lodówki), gęstych past na bazie ziaren, do mielenia mąki, a także na pewno do robienia pasty tahina, masła orzechowego czy masła słonecznikowego. To typowy blender do koktajli, smoothie, napojów, mrożonej kawy, szybkiego mleka roślinnego, lekkich past do chleba, pasty na kanapki z pestek słonecznika, pasztetów na bazie roślin strączkowych i kasz, serka z kaszy jaglanej, pesto zielonego i z suszonych pomidorów, śmietany roślinnej z orzechów, pasty z tofu, musów, hummusów, lodów, sorbetów, kruszenia lodu i rozdrabniania jedzenia dla dzieci i soków. Ponieważ jest wolny od BPA i ma ostrza ze stali węglowej, należy uznać go za bezpieczny do codziennego użytkowania. Ma dużą moc, masę obrotów, funkcję pulsacyjną i płynną regulację szybkości kręcenia noży. Ma również tamper bardzo przydatny podczas robienia lodów czy mielenia uciekających do góry owoców. Niska cena sprawia, że uważam, iż można go kupić jako pierwsze urządzenie z założeniem za jakiś czas zakupu drugiego blendera o większych możliwościach.

*****

ZOBACZ KONIECZNIE INNE BLENDERY WYSOKOOBROTOWE, STOŁOWE, KIELICHOWE, KTÓRE POKAZAŁAM!

Dobry blender, czyli który blender wybrać?

Dobry blender czyli który blender wybrać? Ten wpis porównuje wszytskie dotychczas pokazywane u mnie blendery według wielu parametrów!


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy BioChef czytaj TU: Blender BioChef


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Caso B2000 Czytaj TU

Blender wysokoobrotowy Caso B2000 Blender CASO B2000


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Caso B3000 czytaj TU: Blender Caso B3000


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Counter Intelligence Premium czytaj TU: Blender Counter Intelligence Premium


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Hannsen Ozen czytaj TU:

Blender próżniowy Hanssem OZEN Blender Hanssem Ozen


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy HappyCall czytaj TU:

Blender wysokoobrotowy Happycall Axlerim Blender HappyCall


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Omniblend czytaj TU: Blender Omniblend


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Vitamix 5200 czytaj TU: Blender Vitamix 5200


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Vitamix Pro 500 czytaj TU: Blender Vitamix Pro 500


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Ronic Zyle analog czytaj TU ..

Blender RONIC Zyle analog Blender Ronic Zyle analog


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Rohnson R-585 Heavy Duty czytaj TU

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty Blender Rohnson R-585 Heavy Duty


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Gallet Sante HS703 czytaj TU …

Blender wysokoobrotowy Gallet HS703 Blender wysokoobrotowy Gallet HS703


Blender wysokoobrotowy PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection czytaj TU ...

Blender wysokoobrotowy PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection Blender stołowy, kielichowy z kopułą wyciszającą PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection


Blender wysokoobrotowy PHILIPS Avance Collection HR3652/00 czytaj TU …

Philips HR3652 Blender stołowy, kielichowy ze szklanym kielichem PHILIPS HR3852/00 Avance Collection jest świetnym blenderem do codziennego użytkowania.


Blender wysokoobrotowy PHILIPS Avance Collection HR3655/00 czytaj TU …

Philips HR3655 Blender stołowy, kielichowy ze szklanym kielichem PHILIPS HR3855/00 Avance Collection jest świetnym blenderem do codziennego użytkowania z dwoma bidonami z Tritanu, w których można miksować mniejsze ilości płynów i zabierać je bezpośrednio do pracy, szkoły lub na trening.


Jeśli znacie jakiś blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy, które chcesz, żebym oceniła, przetestowała i sprawdziła, śmiało pisz! Każdy blender wysokoobrotowy chętnie opiszę!

 

115 myśli na “Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …