Blender CASO B3000

Blender CASO B3000 Blender Caso B3000

Dzisiaj mam przyjemność pokazać wam kolejny blender wysokoobrotowy. Co jak co, tyle razy już pisałam, że kocham blendery i wyciskarki, więc tym razem muszę to również napisać. Przestaję się przyznawać, ile już mam ich w domu. Niedługo będę ustawiała je na regale zamiast talerzy, ponieważ miejsca na blatach w kuchni zaczyna brakować. Są kobiety, które zbierają buty, biżuterię lub torebki i na tym punkcie mają hopla … są też inne, które kochają blendery i sprzęt kuchenny. Rozumiem tylko te drugie kobiety ;) Osobiście nie wyobrażam sobie codziennego gotowania, zdrowego przygotowywania jedzenia dla swojej rodziny bez wysokoobrotowego blendera. Czym charakteryzuje się taki blender? Ma on tyle obrotów i taką moc, że nie tylko kroi i rozdrabnia, on wręcz emulguje na płyn jabłka, zielone liście, marchew i wszystkie inne owoce oraz warzywa, które sobie wymarzycie. Zawsze do testów wybieram urządzenia tak, aby były wysokiej jakości. Nie ma wyjścia, jakość to podstawa. Cena – to druga sprawa. Czasami warto zapłacić więcej za lepsze urządzenie, innym razem za mniejsze pieniądze można dostać blender lub wyciskarkę tak samo dobrą jak te, które kosztują dwa lub trzy razy więcej. Na przykład pokazywany właśnie blender Caso B3000 ma 1700 W i miksuje z maksymalną prędkością 30 tysięcy obrotów. Cena blendera Caso B3000 to nie całe 1300 złotych. I co zaciekawieni? A jakże, bo warto!

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Gdy pierwszy raz zobaczyłam Caso uwagę moją przykuł kwadratowy kielich. Do tej pory wszystkie moje kielichy blenderów miały okrągły lub zbliżony do okrągłego kształt. To zupełna nowość i zaskoczenie. Co ciekawe, miksuje świetnie, ale o tym w dalszej części wpisu.

Blender CASO B3000

Blender Caso B3000 jest blenderem z funkcją manualną oraz automatyczną. Posiada zaprogramowane funkcje, dedykowane programy, które znacznie ułatwiają życie początkującej kucharce. W przypadku blenderów wysokoobrotowych trzeba pamiętać, że śmigło noża kręci się wyjątkowo szybko, w tym modelu aż do 30 tysięcy razy na minutę. Takie obroty powodują podgrzanie masy blendowanej. Dzieje się tak zawsze we wszystkich blenderach wysokoobrotowych, szybko mielą, świetnie rozdrabniają, emulgują i ku zaskoczeniu wielu osób podgrzewają.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Akurat Blender Caso B3000 ma najwięcej funkcji automatycznych z posiadanych przeze mnie blenderów. Każda funkcja ma jeszcze 3 poziomy intensywności, które dobiera się w zależności od potrzeby rozdrobnienia lub wielkości porcji włożonej do kielicha. To bardzo ciekawe urządzenie w dobrej cenie o dużych możliwościach i bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Nie zacina się, nie słabnie, nie męczy, równo rozdrabnia, jeszcze lepiej niż się spodziewałam, granitę z lodu zrobił rewelacyjną, liście zmłócił na wodę. Super jest!

*****

Funkcja manualna Blendera Caso B3000

Funkcja manualna pozwala na wybranie szybkości krojenia i czasu miksowania poprzez dodawanie i odejmowania obrotów blendera na pasku z konsoli. Ponieważ ja często używam tej funkcji, to jest ona dla mnie bardzo wygodna. Chociaż z perspektywy kilku miesięcy testowania Caso mogę powiedzieć, że funkcje automatyczne z poziomami są rewelacyjne, więc funkcję ręczną można uznać za dodatkowy bonus.

Funkcja Mix level

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

To dla mnie zupełna nowości w blenderach, pod tym względem Caso jest absolutnie wyjątkowy! Poziomy miksowania są 3 dla każdego programu automatycznego. Dobiera się je ręcznie, od pierwszego krótkiego i najmniej intensywnego do 3-ciego szybkiego, intensywnego i długiego. Poziomy te wybiera się podczas blendowania na programach automatycznych. Zmienia się wtedy cykl zaprogramowanej pracy i można rozdrabniać więcej produktów w kielichu lub uzyskać inną, preferowaną konsystencję.

Funkcje automatyczne Blendera Caso B3000

Z dotychczasowych blenderów, które posiadam, funkcje automatyczne ma Vitamix Pro 500, BioChef oraz właśnie Caso B3000. Postaram się jak najszczegółowiej opisać te funkcje w odniesieniu jeszcze do poziomów miksowania. Oj, dużo możliwości przed każdym posiadaczem blendera Caso B3000. Fajne urządzenie, fajne!

***** Baby (jedzenie dla dzieci) *****

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Jak sama nazwa „Baby” wskazuje jest to świetny program do przygotowywania jedzenia dla dzieci. W pewnym etapie swojego życia mali ludzie mogą już zacząć jeść jedzenie takie jak dorośli, jednak musi zostać ono rozdrobnione. Po co kupować specjalne jedzenie w słoiczkach, skoro można przygotować je samemu w domu, bez najmniejszych problemów? Gdy miałam małe dzieci zawsze wolałam sama przygotowywać posiłek, wiedziałam wtedy co do niego dodałam, w jakich ilościach i czy maluchowi smakuje. Matka zawsze ma potrzebę kontroli nad jedzeniem małego dziecka a Caso B3000 to umożliwia i bardzo pomaga w codziennych obowiązkach oraz gotowaniu.
Poziom 1
Blender miksuje z prędkością na poziomie 7 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 20 sekund.
Poziom 2
Blender miksuje z prędkością na poziomie 7 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 30 sekund.
 Poziom 3
Blender miksuje z prędkością na poziomie 7 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 40 sekund.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Zupa warzywna z kurczakiem krem dla całej rodziny

Tym razem proponuję przepis na zupę warzywną z kurczakiem, taką dla całej rodziny, dla dzieci również. Po ugotowaniu zupy wystarczy odlać porcje i zmiksować w blenderze Caso B3000.

Składniki na zupę warzywną:

 • 6 marchwi
 • 2 duże korzenie pietruszki
 • pół selera korzeniowego
 • kilka łodyg selera liściastego
 • 2 średnie cebule
 • 1 podwójna pierś z kurczaka
 • 500 g ziemniaków
 • 1 szklanka drobnego makaronu (u mnie bezglutenowy)
 • 4 łyżki mała wegańskiego lub masła zwierzęcego, może być też oliwa
 • 1 czubata łyżka syropu klonowego, cukru lub miodu
 • do zabielenia 300 ml słodkiej śmietany roślinnej lub zwierzęcej. Ja dodaję mleko sojowe dla baristów (takie do kawy). Można również dla dzieci nie zabielać
 • 3-3,5 litra wody
 • sól do smaku

Przygotowanie dania: Zupa warzywna

 1. Obieram marchew, pietruszkę, seler, cebule i ziemniaki.
 2. Do garnka wlewam wodę, dodaje pierś z kurczaka, warzywa przekrojone na pół (poza ziemniakami). Gotuję około 45 minut.
 3. Następnie do zupy dodaję ziemniaki pokrojone w kostkę. Przykrywam i gotuję 15 minut. Pod sam koniec gotowania dosypuję makaron. Oczywiście czas jego gotowania zależy od gatunku.
 4. Wyłączam gaz pod zupą. Dodaję śmietanę lub mleko, trochę soli i łyżkę cukru lub syropu klonowego. Mieszam, próbuję, w razie potrzeby jeszcze doprawiam.
 5. Podaję – smacznego!

Tak przygotowaną zupę, przelewam do blendera, dodaję warzywa, kawałek mięsa, włączam program BABY FOOD i rozdrabniam na papkę. Sama dokładnie tak przyrządzałam zupy, gdy miałam małe dzieci w domu.

  ***** Salsa *****

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Salsa jest sosem gęstym, czasami z grudkami, przygotowanym na bazie świeżych, drobno pokrojonych lub zmiksowanych warzyw z dodatkiem lub bez owoców. Czasami są to różne niezwykle aromatyczne zioła jak w przypadku sosu salsa verde albo pomidory jak w klasycznej meksykańskiej salsie pomidorowej do nachos’ów.
 Poziom 1
Blender miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.
 Poziom 2
Blender miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.
Poziom 3
Blender miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Salsa pomidorowa

Salsa pomidorowa jest niczym innym jak sosem z kawałkami warzyw, który możecie podać do nachosów, placków kukurydzianych lub w wersji polskiej – do wędlin :) Ponieważ jego konsystencja zależy od tego, jak mocno zostanie rozdrobniony oraz od soczystości głównego składnika jakim są pomidory, to ja często po zdrobnieniu salsy, przelewam ją do sita zawieszonego nad garnkiem. Nadmiar soku obcieka a pozostała część warzyw i osiągnięta dzięki temu konsystencja pozwala na swobodne nabieranie nachosami.

Salsa pomidorowa – składnik:

 • 4-6 dojrzałych pomidorów najlepiej malinowych
 • 1 duży pęczek świeżej kolendry jeśli jej nie macie dodajcie pietruszkę, bazylię lub inne zioła
 • 1 czerwona papryka
 • 1 cebula biała lub czerwona
 • 1 papryczki chilli (uwaga bywają pioruńsko pikantne)
 • 2 ząbki czosnku
 • 1 limonka lub w naszej spolszczonej wersji cytryna
 • 4 łyżki oliwy
 • sól i pieprz

Przygotowanie salsy pomidorowej:

 1. Do kielicha blendera wkładam: pomidory (można obrać ze skórki lub ja pozostawić), przekrojoną na cztery i z wyjętym gniazdem nasiennym paprykę, obraną i przekrojoną na pół cebulę, obrane ze skórki ząbki czosnku, listki ziół, dodaję sól i sok wyciśnięty z cytryny oraz oliwę.
 2. Włączam program salsa na 1 poziomie.
 3. Salsę przelewam do sita i pozwalam odcieknąć nadmiarowi soku. Przekładam do miski i podaję do nachos’ów lub do kanapek :)

***** Ice *****

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

To bardzo przydatna funkcja do kruszenia lodu, do przygotowywania sorbetów na bazie soków owocowych, do domowej granity. Prosto, smacznie i zdrowo. Sorbety są alternatywą do ciężkich, śmietanowych lodów, które przepełnione są tłuszczem, jajkami i różnymi kolorantami oraz aromatami. Ponadto blender Caso B3000 przygotuje kruszony lód do egzotycznych drinków. Super rozwiązanie! Tą funkcją ujął mnie zupełnie, radzi sobie z lodem rewelacyjnie, do tego nie podgrzewa tak mocno. Właściwie lód nadal pozostaje lodem tylko rozdrobnionym. Jak widzicie na zdjęciach wrzuciłam wielkie kostki lodu, nie oszczędzałam go zupełnie. Efekt świetny! Brawo Caso pozostaje mi napisać!

Poziom 1
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 13 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.

Poziom 2
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 13 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybsza prędkością H przez 8 sekund. Wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.

Poziom 3
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 13 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybsza prędkością H przez 8 sekund. Wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 8 sekund. I znowu 2 sekundowa przerwa i miksowanie na poziomie H przez 10 sekund.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Szybkie lody sorbetowe

Na tym programie można z powodzeniem skruszyć mrożone owoce, czyli przykładowo przygotować lody sorbetowe z zamrożonych ulubionych owoców. Najpopularniejsze są chyba maliny, truskawki i jagody. Co ważne, lody takie można zrobić bez dodatku cukru, mleka, jajek – wyjdą zdrowo i kolorowo!

Ja zdecydowałam się zrobić lody z bananów i malin. Do kielicha blendera wrzucam 350 g malin i 1 świeżego banana, mogą być dwa jeśli macie mniejsze. Włączam program ICE na 2 poziomie. Na koniec podaję w pucharkach lub wafelkach!

Granita truskawkowa

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Można również zmiksować sam lód z dodatkiem soku truskawkowego :) Wiedzieliście o tym? To są tak zwane lody na szybko! Musze przyznać, że blender Caso sprawdził się rewelacyjnie na tym programie. Nie słabł, nie grzał się, nie rozpuszczał lodów, po prostu zmiażdżył je na pył! Granita wyszła obłędna! Konsystencja bardzo dobra!

***** Cocktail *****

Granita truskawkowa

Granita truskawkowa

Współcześnie koktajlem nazywa się napój z mieszaniny alkoholi z dodatkiem świeżo wyciskanego soku owocowego lub koncentratu soku. To również napój orzeźwiający sporządzany z mieszaniny soków owocowych, mleka i różnych dodatków smakowych, chociaż tu bardziej celowałabym w Shake’a, no chociaż tam dodaje się jeszcze lody dla podkręcenia smaku. Każdy koktajl można przygotować z alkoholem lub bez, ot tak na co dzień. Z czasów mojego dzieciństwa najmilej wspominam koktajl truskawkowy przygotowany z truskawek i mleka. Teraz dla dzieciaków często przygotowuję go z zamrożonych truskawek, mleka i bananów. Czasami dodaję jeszcze garść orzechów nerkowca, żeby zwiększyć jego kremowość. Super połączenie! Moje dziecko zawsze gdy jesteśmy gdzieś w hotelu, zamawia właśnie takie koktajl a ja lecę tłumaczyć jak go zrobić, no ale orzechy muszę mieć swoje! Teraz bez problemu można zrobić koktajl truskawkowy lub malinowy z bananem lub orzechami w domu, wystarczy mieć blender Caso B3000.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Poziom 1
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 20 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 20 sekund.

Poziom 2
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 25 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 25 sekund.

Poziom 3
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 30 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 30 sekund.

Koktajl truskawkowy

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Nie może zabraknąć koktajlu truskawkowego, to moje wspomnienie dzieciństwa, to smak naszego domu, to ulubiony cocktail całej rodziny.

Do blendera wkładam 300 g mrożonych truskawek, dolewam 500 ml mleka roślinnego lub zwierzęcego jeśli wolicie, dodaje 2 łyżki syropu lub miodu i miksuję na programie Cocktail i na poziomie 2. Jeśli zależy mi na bardziej kremowej konsystencji włączam 3 poziom. Jak widzicie konsystencja kremowa, gęsta i jeszcze zamrożona! Wspaniale!

***** Shake *****

Shake waniliowy

Blender CASO B3000

Shake waniliowy to wspomnienie czasów moich studiów. Uwielbiam ten smak, odkąd pojawił się McDonald chodziłam tam na Shake’a waniliowego dużego a potem brałam jeszcze mały truskawkowy. Uwielbiałam i nadal lubię, chociaż teraz wolę sama sobie przygotować, ponieważ wiem, co do niego wkładam. Nie ma się co oszukiwać, każdy shake ma kalorie i to wcale nie mało. Spokojnie zastąpi obiad ;) No cóż, kobieta miewa zachcianki i lubi, no czasami lubi a wręcz musi zjeść coś, czego nie powinna. Trudno, taki los, czasem shake musi być i już. Ja tam się wcale nie dziwię, że dzieciaki za shake’ami przepadają, sama też przygotowuję czasami całkiem spore porcje, gdy wpadają do nas dzieciaki znajomych. Shake waniliowy, do tego popcorn, naciosy i dzieciaki mogą mieszkać tu na stałe, jak same mówią. A na zakończenie wieczoru rozpusty zawsze proszą jeszcze o watę cukrową, no i jak tu im odmówić. Czasami można się samemu podłączyć do jedzenia waty… Te smaki dzieciństwa nigdy z nas nie wyjdą i nie znikną. Wychodzę z założenia, że trzeba pielęgnować w sobie dziecko.

Poziom 1
Blender miksuje z prędkością na poziomie 6 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z na poziomie 8 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.

Poziom 2
Blender miksuje z prędkością na poziomie 6 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z na poziomie 8 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Następuje ponowna 2 sekundowa przerwa i miksowanie z najszybszą prędkością H przez 10 sekund

Poziom 3
Blender miksuje z prędkością na poziomie 6 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z na poziomie 8 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Następuje ponowna 2 sekundowa przerwa i miksowanie z najszybszą prędkością H przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.

Prawdziwy shake waniliowy

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Tu nie ma kompromisów, shake waniliowy musi być prawdziwy, przepełniony cukrem i smakiem, kaloryczny. Takie jego prawo!

 • 500 ml lodów waniliowych
 • 300 ml tłustej śmietany 30%
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
 • 2 łyżki miodu, syropu klonowego lub cukru

Wszystkie składniki wkładam do blendera, włączam program shake na 1 poziom i miksuję. Nalewam do kubka i podaję!

***** Smoothie *****

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Ha, czy jest ktoś, kto nie lubi smoothie? Oj nie sądzę! Czym jest smoothie, to nic innego jak dokładnie zmiksowany i schłodzony napój na bazie sezonowych, kolorowych i przepełnionych smakiem owoców o gęstej i kremowej konsystencji. Można użyć do niego również warzyw albo ziół. Smoothie zawsze występuje w opcji bez mleka, jego mlecznym odpowiednikiem jest wspomniany przeze mnie shake. Wyjaśniam od razu, ponieważ sama często dostaję pytania czym różni się shake od smoothie. Domowe smoothie można przygotować ze świeżych lub mrożonych owoców. Najczęściej robi się je, miksując w blenderze wysokoobrotowym świeże lub mrożone owoce z wodą lub z lodem, aż do uzyskania pożądanej gładkości. Dopuszcza się także w definicji smoothie dodawanie innych składników: syropów smakowych, cukrowych, mleka roślinnego, jogurtów lub do osłodzenia miodu czy daktyli. Możliwości jest bardzo dużo. Chyba najbardziej znanymi smoothie są smoothie owocowe, smoothie warzywne, zielone smoothie ze szpinakiem, bananowe, truskawkowe, jagodowe, czasami też czekoladowe i kawowe.

Co więcej, uważam, że na tym programie z powodzeniem zrobicie dowolne mleko roślinne!

Poziom 1
Blender miksuje z prędkością na poziomie 7 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z na poziomie 9 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 10 sekund.

Poziom 2
Blender miksuje z prędkością na poziomie 7 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z na poziomie 9 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 20 sekund.

Poziom 3
Blender miksuje z prędkością na poziomie 7 przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z na poziomie 9 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z najszybszą prędkością H przez 30 sekund.

Zielone Smoothie z warzyw

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Tym razem zapraszam na Smoothie z warzyw. Zielone, świeże, przepełniane chlorofilem i zdrowe. Porcja odtruwająca, odżywiająca i zdrowa!

 • 2 szklanki młodych liści szpinaku
 • 1 ogórek szklarniowy
 • 2 łodygi selera naciowego
 • 1/2 szklanka lodu
 • 1/2 szklanka wody
 • pół pęczka pietruszki
 • kilka liści sałaty
 • szczypta soli

Wszystkie składniki wkładam do blendera. Włączam program Smoothie na poziomie 3 i miksuję. Nalewam do szklanek i natychmiast podaję. Smoothie wyszło jedwabiste, dokładnie rozdrobnione bez gródek i pływających kawałków. Super!

 

***** Nuts*****

O proszę tak pięknie blender zmiksował migdały na mąkę do batoników bez pieczenia! Porcję migdałów w łupinach, u mnie o 400 g wkładam do kielicha blendera, włączam program NUTS na poziomie 2 i miksuje. Rozdrobnione migdały zużywam do batoników lub przekładam do słoika i stosuje jako posypkę do porannej jaglanki. Super sprawa, prosto, zdrowo i pysznie.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Program ten pomaga w siekaniu i rozdrabnianiu orzechów. Czasami potrzebne są orzechy do posypki, do koktajlu, do ciasta. To świetne rozwiązanie. Co więcej, można na tym programie siekać również ciasta na spód tortu albo płatki kukurydziane do batoników. Myślę, że na tym programie przygotujecie również mąki z kaszy gryczanej, ryżu lub jaglanki.

Poziom 1
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 5 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 5 sekund. Ponownie wykonuje 2 sekundowa przerwę i miksuje na poziomie 5 przez kolejne 5 sekund.

Poziom 2
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 10 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 10 sekund. Ponownie wykonuje 2 sekundowa przerwę i miksuje na poziomie 5 przez kolejne 10 sekund.

Poziom 3
Blender miksuje z największą prędkością na poziomie H przez 15 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 15 sekund. Ponownie wykonuje 2 sekundowa przerwę i miksuje na poziomie 5 przez kolejne 15 sekund.

 

***** Soup*****

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Program ten służy do podgrzewania zupy, która osiągnie pomiędzy 60-80 stopni Celsjusza. Nie jest to program do gotowania, jak mogłoby się wydawać. Można na nim zupę podgrzać a jeżeli gotować to tylko taką, której wszystkie składniki można zjeść na surowo. Na przykład z dyni, marchwi albo młodej, słodkiej kukurydzy.  Ja zrobiłam zupę z pieczonej dyni. Łatwiej jest ja przygotować w blenderze ponieważ jednocześnie rozdrabnia i podgrzewa, dwa w jednym!

Poziom 1
Blender miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 15 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje na najszybszym i najwyższym poziomie H przez 15 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje na poziomie 8 przez 180 sekund.

Poziom 2
Blender miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 15 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje na najszybszym i najwyższym poziomie H przez 15 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje na poziomie 8 przez 360 sekund.

Poziom 3
Blender miksuje z prędkością na poziomie 5 przez 15 sekund. Robi pauzę 2 sekundową, następnie miksuje na najszybszym i najwyższym poziomie H przez 15 sekund. Ponownie wykonuje pauzę 2 sekundową, następnie miksuje na poziomie 8 przez 480 sekund.

Zupa z dyni

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Zupa z dyni składniki:

 • 2 dynie Hokkaido
 • 2 cebule
 • 2 łyżeczki łagodnego curry
 • 1 puszka tłustego mleka kokosowego
 • około 500-1000 ml bulionu lub mleka roślinnego (zależnie od tego, jaką konsystencję zupy preferujesz)
 • sól i pieprz do smaku

Zupa z dyni – przepis:

 1. Dynie myję, przekrawam na pół, wyjmuję łyżką pestki i układam na blasze. Piekę w piekarniku –> jak upiec dynie.
 2. Upieczoną dynię przekładam do blendera kielichowego Caso, dodaję szczyptę lub dwie soli, mleko kokosowe, bulion, curry i miksuje na jednorodną masę na programie Sopu na poziomie 3. Zupa będzie kremowa i aksamitna. Gęsta lub rzadsza zależnie od tego jaka lubisz. Ja wolę gęstą, prawie jak krem.
 3. Zupę podaję w misce, polewam kilkoma kroplami śmietany dla ozdoby i posypuje wiórkami. Pozostaje tylko zjeść ze smakiem!

Inne funkcje automatyczne dostępne w blenderze Caso B3000 to:

*****Clean*****

Funkcja automatycznego mycia kielicha jest wyjątkowo wygodna i pomocna. Trzeba pamiętać, że kielichy blenderów wysokoobrotowych (wszystkich) trzeba myć od razu po każdym korzystaniu. Ponieważ noże są bardzo ostre nie można wkładać do nich żadnych szczotek, gąbek a tym bardziej palców. To zabronione! Dlatego też szybkie umycie kielicha blendera jest takie ważne!

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Jak się myje kielich?

Do kielicha blendera należy nalać ciepłą wodę na wysokość około 1/3 kielicha. Dodać 2-3 krople płynu do mycia naczyń. Wybrać funkcję clean i wcisnąć start. I tyle, blender sam się umyje. Następnie, gdy program się wyłączy, opłukać kielich pod bieżącą wodą. W razie potrzeby można powtórzyć mycie, jeśli zachodzi taka konieczność.

***** Pause*****

Pierwszy raz spotkałam się z funkcją pause w blenderze. To bardzo dobra funkcja, która pozwala na przykład na zdjęcie szpatułką kawałków jedzenia ze ścianek kielicha. Nie trzeba wyłączać programu, wystarczy go zatrzymać i uruchomić na nowo. Super!

***** Puls *****

Opcja puls przydaje się do siekania, gdy chcesz na przykład posiekać cebulę, rozdrobnić pestki słonecznika i potrzebne są uderzenia noży, aby dobrze posiekać.

Specyfikacja i dane techniczne:

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

 • Model blendera: Caso B3000
 • Wymiary: 198 mm (głębokość) x 525 mm (szerokość) x 226 mm (wysokość)
 • Moc: 1400W
 • Napicie: 220-240V~50/60 Hz
 • Prędkość pracy: od 6000 do 30 000 obrotów na minutę
 • Waga: 5,15 kg
 • Certyfikaty: GS, CE
 • Obsługa: dotykowy ekran LCD
 • Timer – tak
 • Programy automatyczne: Tak
 • Programy ręczne Tak
 • Pojemność kielicha – 2 litry
 • Materiał wykonania kielicha – Tristan, wolny od BPA free
 • Zabezpieczenia: zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • Materiał: stal nierdzewna i tworzywo sztuczne
 • Zasilanie: sieciowe
 • Funkcje: miksowanie, rozdrabnianie, kruszenie, podgrzewanie
 • Kolor: czarny i stalowy
 • Ilość ramion w nożu: 6 z czego cztery poziome, dwa skierowane do góry
Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

 • Tamper: Tak
 • Gwarancja: 5 letnia
 • Cena: 1299,99 zł

Bezpieczeństwo i nowoczesność blendera wysokoobrotowego CASO B3000:

Blender Caso jest bezpiecznym, dobrze skonstruowanym, prostym w obsłudze, wręcz intuicyjnym blenderem wysokoobrotowym. Wygodny 2 litrowy kielich, pojemny, trwały i stabilny wykonany z Tritanu jest wolny od bisfenolu A, czyli posiada tak ważne dla zdrowia oznaczenie BPA free. Ponieważ posiada automatyczną funkcję mycia, nie trzeba szorować go szczotką, gąbką ani wkładać do środka rąk.

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Blender Caso B3000 cechuje nowoczesność i jakości wykonania. Dotykowy ekran LCD jest prosty do użytkowania i łatwy do czyszczenia. Prędkość nawet do 30 000 obr. / min pozwala na rozdrobnienie wszystkich, nawet twardych warzyw i kasz. Dodatkowo wbudowany timer pokazuje ile czasu już urządzenie pracuje na wykonywanym obecnie programie. Kilka automatycznych programów: jedzenie dla dzieci, salsa, dip, automatyczne czyszczenie, kruszenie lodu, soki, shake, smoothie, zupy oraz programy ręczne pozwalają na dobranie optymalnych obrotów i długości pracy do uzyskania najlepszego rezultatu. Do tego jeszcze jest prosty do utrzymania w czystości a 5 letnia gwarancja daje pewność jakości wykonania.

Podsumowanie:

Blender CASO B3000

Blender CASO B3000

Blender Caso B3000 to nowoczesny, bezpieczny i wydajny blender kielichowy. Dzięki mocy 1400 W i wirowaniu noży z prędkością od 6 000 do 30 000 obrotów na minutę pozwala na rozdrabnianie, siekanie, emulgowanie i ubijanie.  Prosty w obsłudze i dotykowy panel sterujący pozwala bez przeszkód na ustawienie jednego z kilku dostępnych automatycznych programów takich jak np. shake, zupa, kruszenie lodu, przygotowanie koktajli lub programu pulsacyjnego do równomiernego szatkowania. Do tego świetna funkcja Puls, którą spotkałam tylko w tym blenderze, również ułatwia mi pracę i rozdrabnianie owoców, warzyw i ziół. Dodatkowo, dzięki funkcji Auto Clean nie trzeba się martwić trudnym myciem czy szorowaniem pojemnika po zakończonej pracy. Blender Caso B3000 sam się myje po wlaniu wody i kilku kropel płynu, podczas wirowania usunie zabrudzenia z całej powierzchni kielicha. Do tego urządzenie posiada również timer, dzięki któremu blender poinformuje nas gdy minie ustawiony przez nas czas. Kielich o pojemności 2L umożliwia przygotowywanie posiłków lub smoothie dla całej rodziny. Urządzenie jest bardzo łatwe w czyszczeniu, przy pomocy wspominanego programu clean oraz silikonowej łopatki i szczotki czyszczenie jest jeszcze prostsze. Świetny blender w dobrej cenie!

Jestem ciekawa, dlaczego potrzebujesz blender?

Blender CASO B3000 dostępny jest w

euro.com.pl

Wszystkie cytaty zamieszczone za zgodą sklepu EMIDAS24.pl:

Sklep eMidas24.pl

Sklep Electric MIDAS www.emidas24.pl

 

*****

ZOBACZ KONIECZNIE INNE BLENDERY WYSOKOOBROTOWE, STOŁOWE, KIELICHOWE, KTÓRE POKAZAŁAM!

Dobry blender, czyli który blender wybrać?

Dobry blender czyli który blender wybrać? Ten wpis porównuje wszytskie dotychczas pokazywane u mnie blendery według wielu parametrów!


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy BioChef czytaj TU: Blender BioChef


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Caso B2000 Czytaj TU

Blender wysokoobrotowy Caso B2000 Blender CASO B2000


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Caso B3000 czytaj TU: Blender Caso B3000


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Counter Intelligence Premium czytaj TU: Blender Counter Intelligence Premium


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Hannsen Ozen czytaj TU:

Hanssem Ozen Blender Hanssem Ozen


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy HappyCall czytaj TU:

Blender wysokoobrotowy Happycall Axlerim Blender HappyCall


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Omniblend czytaj TU: Blender Omniblend


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Vitamix 5200 czytaj TU: Blender Vitamix 5200


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Vitamix Pro 500 czytaj TU: Blender Vitamix Pro 500


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Ronic Zyle analog czytaj TU ..

Blender RONIC Zyle analog Blender Ronic Zyle analog


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Rohnson R-585 Heavy Duty czytaj TU

Blender wysokoobrotowy Rohnson R-585 Heavy Duty Blender Rohnson R-585 Heavy Duty


Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Gallet Sante HS703 czytaj TU …

Blender wysokoobrotowy Gallet HS703 Blender wysokoobrotowy Gallet HS703


Blender wysokoobrotowy PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection czytaj TU ...

Blender wysokoobrotowy PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection Blender stołowy, kielichowy z kopułą wyciszającą PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection


Blender wysokoobrotowy PHILIPS Avance Collection HR3652/00 czytaj TU …

Philips HR3652 Blender stołowy, kielichowy ze szklanym kielichem PHILIPS HR3852/00 Avance Collection jest świetnym blenderem do codziennego użytkowania.


Blender wysokoobrotowy PHILIPS Avance Collection HR3655/00 czytaj TU …

Philips HR3655 Blender stołowy, kielichowy ze szklanym kielichem PHILIPS HR3855/00 Avance Collection jest świetnym blenderem do codziennego użytkowania z dwoma bidonami z Tritanu, w których można miksować mniejsze ilości płynów i zabierać je bezpośrednio do pracy, szkoły lub na trening.


Jeśli znacie jakiś blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy, które chcesz, żebym oceniła, przetestowała i sprawdziła, śmiało pisz! Każdy blender wysokoobrotowy chętnie opiszę!

 

734 myśli na “Blender CASO B3000”

 1. Pani Olgo, po wnikliwym researchu zastanawiam się nad dwoma blenderami wysokoobrotowymi ze średniej polki: TEFAL Ultrablend BL985A31 i właśnie Caso B3000. Do Caso przekonuje mnie 5 letnia gwarancja, 2 lata Tefala to trochę mało jak na taka cenę urządzenia. Proszę o podpowiedz: jeżeli chodzi o funkcjonalność i ogólnie po który blender Pani chętniej sięga? Który jest lepiej wykonany? Czy w Caso da radę zblendowac surowe warzywa na zupę, np. Ziemniaki, marchew, soczewica plus woda i później to tylko zagotować w garnku?
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Pani blog to skarbnica wiedzy!

 2. Super wpis jak każdy.zastanawiam sie nad Tefalem próżniowym i caso 3000. Głównie lody, mleka, masło i mąki. Co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …