CIASTO NA PIZZE

Ciasto na pizze CIASTO NA PIZZE

To jest przepis na ciasto na pizze na grubym i na cienkim cieście. Trzeba przyznać, że dobre ciasto na pizze, taką pizze włoską, tradycyjną, na cienkim lub grubym cieście wymaga dobrej jakościowo mąki. Najlepsza na ciasto na pizze jest mąka o symbolu 00. Raczej nie kupicie jej w marketach, prędzej w delikatesach i sklepach internetowych. Jeśli nie możecie dostać takiej mąki lub musicie już dzisiaj zrobić pizzę, zastąpcie tradycyjną mąkę na pizzę, mąką chlebową pszenną o symbolu 850. Ciasto na pizze wyjdzie też z mąki pszennej 750 oraz 550. Jednak prawdziwa włoska pizza powstaje z mąki o symbolu 00. Dobre ciasto na pizzę wymaga dobrej jakości mąki oraz długiego wyrabiania, powinno być elastyczne, ciepłe i dobrze odchodzić od ręki. Wolicie pizze na grubym czy cienkim cieście? Czy sami robicie ciasto na pizze, czy kupujecie?

CIASTO NA PIZZE

CIASTO NA PIZZE – składniki:

  • 4 niepełne szklanki mąki pszennej
  • 1,5 szklanki wody +/- kilka łyżek
  • 1 łyżeczka drożdży instant lub 50 g świeżych drożdży
  • 1 łyżeczka soli
  • 1 łyżeczka cukru (opcjonalnie)
  • oliwa do smarowania blaszek i dłoni, gdyby był problem z lepieniem się ciasta

CIASTO NA PIZZE – przepis:

    1. Mąkę, sól, cukier, wodę i drożdże złączyć ze sobą i wyrobić elastyczne, gładkie ciasto. Gdy odchodzi od ręki przełożyć je do miski i przykryć natłuszczoną folią. Ciasto na pizzę zostawiam do wyrośnięcia na minimum 1 godzinę, do czasu, aż podwoi swoją objętość.
    2. Gdy urośnie, wyjąć ciasto z miski, kilka razy ugnieść, dzielić na kawałki i uformować cienkie lub grubsze placki. Można je rozwałkować lub rozciągnąć.

Pizza na cienkim cieście:

Jeśli placki będą bardzo cienkie wyjdzie pizza na cienkim cieście. Na cieście delikatnie rozprowadzić sos, posypać przyprawami, startym serem i piec około 15 minut w piekarniku rozgrzanym do 250 stopni.

Pizza na grubym cieście:

Jeśli uformowane placki na pizze będą grubsze, wtedy wyjdzie pizza na grubym cieście. W przypadku pizzy na grubym cieście, trzeba pozostawić ją 15-20 minut do ponownego wrośnięcia. Na cieście delikatnie rozprowadzić sos, posypać przyprawami, startym serem i piec około 20-25 minut w piekarniku rozgrzanym do 250 stopni.

Moje przepisy na: ciasto na pizze

Jak zrobić ciasto na pizze

Jak zrobić ciasto na pizze


Ciasto na pizze

Ciasto na pizze


Ciasto na pizze

Ciasto na pizze


Smacznego, jak widać, ciasto na pizze jest proste do zrobienia!

81 myśli na “CIASTO NA PIZZE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …