Pizza – ciasto na pizze

Ciasto na pizze

Ciasto na pizze

Ciasto na pizze to ważny przepis dla całej naszej rodziny. Wszyscy lubimy pizzę, bez wyjątku. Od lat nie kupuję gotowej pizzy mrożonej w pudełkach, ponieważ prosto i bez większego wysiłku przygotowuję ciasto na pizze w domu. Czasami na mieście, gdy najdzie nas ochota idziemy na pizzę do pobliskiej trattorii lub jakąś sałatkę. Odwiedzamy różne pizzerie, sprawdzamy, która ma najlepsze ciasto i gdzie serwują wspaniałe pizze na cienkim spodzie. Jesteśmy wybredni, ale wiemy, czego chcemy.
Gdy przygotowuję ciasto na pizze w domu, sama wybieram, co na pizzy się znajdzie, jakie ciasto użyje i czy będzie wysoka czy niska. Najważniejsze jest to, że domowa pizza jest smaczna, nie pachnie olejem czy innym tłuszczem, jest świeża i można ją przygotować z dziećmi. A małym ludziom najbardziej smakuje to, co sami zrobią, pizza jest idealna.
Moje dziecko przekonało się do pizzy podczas wakacji nad morzem w Łebie. Od tego czasu z powodzeniem je pizzę i często prosi żebyśmy przygotowały ją na obiad.

Przepis na ciasto na pizze:

Składniki potrzebne na ciasto na pizze:

* 4 szklanki mąki
• 1,5 szklanki wody +/- kilka łyżek
• 1 łyżeczka drożdży instant
• 1 łyżeczka soli

Przygotowanie przepisu na ciasto na pizze:

1. Mąkę, sól, wodę i drożdże łączę ze sobą i wyrabiam elastyczne ciasto. Gdy odchodzi od ręki przekładam je do miski, przykrywam natłuszczona folią. Ciasto na pizzę pozostawiam na minimum 1 godzinę, do czasu aż podwoi swoją objętość.
2. Gdy urośnie, wyjmuję ciasto z miski, kilka razy przegniatam, dzielę na kawałki i formuję placki. Pozostaje tylko nałożyć składniki i upiec.

 

Moje przepisy na: ciasto na pizze

Jak zrobić ciasto na pizze

Jak zrobić ciasto na pizze


Ciasto na pizze

Ciasto na pizze


Ciasto na pizze

Ciasto na pizze


Smacznego, więcej wyników dla pizza jest tu: www.olgasmile.com/przepisy-tagi/pizza

73 myśli na “Pizza – ciasto na pizze”

  1. Pingback: Ciasto na pizze - przepis

  2. Witam
    A w jakiej temperaturze i jak długo piec?
    W innych Pani przepisach znalazłam, że piec 15 min w 250 st.. Czy tą pizze piec tak samo?
    Pozdrawiam

  3. sandra_ob – zależy od piekarnika i tego czy pieczesz na kamieniu. Na kamieniu to 250 stopni, na blasze to jak chcesz, żeby wyrosła to niższa temperatura i dłużej pieczesz, jak na niskim cieście to wyższa :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …