JAK ZROBIĆ CIASTO NA PIZZE

Jak zrobić ciasto na pizze Jak zrobić ciasto na pizze

To najlepszy przepis, aby zrobić cienkie lub grube ciasto na pizze. Tego, jak zrobić ciasto na pizze nauczyłam się wiele lat temu. Często zadajecie mi różne pytania w komentarzach i mailach. Jak zrobić ciasto na pizze pojawia się dość często i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami. Do pizzy potrzebna jest mąka. Tu zaczyna się początek przygody. Prawdziwa mąka na pizze jest oznaczona symbolem 00, nazywa się „na pizzę”. Ma ona bardzo wysoka zawartość glutenu nawet ponad 30%. To on sprawia, że pizza na kruchym cieście jest chrupiąca, a na grubym wyrośnięta i miękka. Jest to biała mąka o bardzo drobnej granulacji. Jeśli nie możecie kupić typowej mąki na pizze, to polecam inne, łatwiej dostępne mąki, czyli te o symbolach 550 lub 500. Mają one niższą zawartość glutenu niż „00”, ale cenę też kilkakrotnie niższą. A ty? Wolisz pizze na cienkim, czy na grubym cieście?

Jak zrobić ciasto na pizze

 Składniki na ciasto na pizze

 • 4 niepełne szklanki mąki pszennej
 • 1,5 szklanki wody +/- kilka łyżek
 • 1 łyżeczka drożdży instant lub 50 g świeżych drożdży
 • 1 łyżeczka soli
 • 1 łyżeczka cukru (opcjonalnie)
 • oliwa do smarowania blaszek i dłoni, gdyby był problem z lepieniem się ciasta

Jak zrobić ciasto na pizze

  1. Mąkę, sól, cukier, wodę i drożdże złączyć ze sobą i wyrobić elastyczne, gładkie ciasto. Gdy odchodzi od ręki przełożyć je do miski i przykryć natłuszczoną folią. Ciasto na pizzę zostawiam do wyrośnięcia na minimum 1 godzinę, do czasu, aż podwoi swoją objętość.
  2. Gdy urośnie, wyjąć ciasto z miski, kilka razy ugnieść, dzielić na kawałki i uformować cienkie lub grubsze placki. Można je rozwałkować lub rozciągnąć.

Pizza na cienkim cieście:

Jeśli placki będą bardzo cienkie, to wyjdzie idealna pizza na cienkim cieście. Na cieście delikatnie rozprowadzić sos, posypać przyprawami, startym serem i piecz około 15 minut w piekarniku rozgrzanym do 250 stopni.

Pizza na grubym cieście:

Jeśli uformowane placki na pizze będą grubsze, wtedy wyjdzie pizza na grubym cieście. W przypadku pizzy na grubym cieście, trzeba pozostawić ją 15-20 minut do ponownego wrośnięcia po uformowaniu krążka. Na cieście delikatnie rozprowadzić sos, posypać przyprawami, startym serem i piecz około 20-25 minut w piekarniku rozgrzanym do 250 stopni.

CIASTO NA PIZZE

Jak zrobić ciasto na pizze

Jak zrobić ciasto na pizze


Ciasto na pizze

Ciasto na pizze


Ciasto na pizze

Ciasto na pizze


Smacznego. Dobre ciasto na pizze to podstawa!

143 myśli na “JAK ZROBIĆ CIASTO NA PIZZE”

 1. Pingback: PIZZA Z JAJKIEM przepis Olga Smile

 2. Tradycja i smak w jednym – na zdrowie zostaje powiedzieć i zazdrościć pełnego talerza takich pyszności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …