Jak ugotować szparagi

Jak ugotować szparagi

Gdybyście nie wiedzieli jak ugotować szparagi, to zapraszam do wpisu. W mailach pytacie mnie jak gotować szparagi, jak należy długo gotować szparagi, aby były pyszne i idealne. Muszę się przyznać, że sama bardzo lubię szparagi i często przygotowuję je w sezonie. Ostatnio pojawiło się dużo szparagów w sklepach. Piękne ziole szparagi aż sama się proszą o zjedzenie. Pozostaje powiedzieć – do dzieła :D A właśnie, jest kilka sposobów gotowanie szparagów. Oto mój, najlepszy i sprawdzony!

Jak ugotować szparagi

1. Szparagi trzeba obrać z twardych włókien.
2. Szparagi wkładam do garnka z wodą, tak, żeby główki wystawały nad powierzchnię. Dodaję 1 łyżeczkę cukru. Ja mam zwykły garnek, wiec ułatwiam sobie życie związując szparagi w luźny pęczek, i ustawiam na dnie garnka. Zagotowuję wodę z 1 łyżeczką cukru i 1 łyżeczka soli. Od zagotowania gotuję szparagi około 5- 8 minut.
3. Wyjmuję, zdejmuję sznurek i podaję.

Zarobacz jeszcze wpisy:

Jak wybrać szparagi

Jak wybrać szparagi

Jak wybrać szparagi

Ponieważ wybranie wiele osób ma problem z wybraniem ładnych szparagów na stoisku, z ocena ich świeżości i jakości dlatego przygotowałam wpis Jak wybrać białe lub zielone szparagi.


Jak obrać szparagi

Jak obrać szparagi

Jak obrać szparagi

Często dostaję na maila pytania o to jak obrać szparagi. Widzę, że nadal stwarza to wiele trudności, w sumie się nie dziwie, szparagi nie były do tej pory popularne w wielu domach i znam osoby pod czterdziestce, które szparagów jeszcze nigdy nie jadły. Aby szparagi były smaczne, bez włókien i delikatne należy je obrać. Zapraszam zatem na wpis Jak obrać szparagi.


Jak ugotować szparagi

Jak ugotować szparagi

Jak ugotować szparagi

Gotowanie szparagów to kolejny krok do przygotowania ich przed podaniem. Po wybraniu, kupieniu i obraniu pojawia się więc pytanie – Jak ugotować szparagi. Tym razem w kilku zdaniach staram się przybliżyć zagadnienie gotowania szparagów i podania ich w różnych daniach.


Szparagi z szynką

Szparagi z szynką

Szparagi z szynką

Ponieważ wiemy już jak wybrać szparagi, jak obrać szparagi i jak ugotować szparagi przyszedł więc czas na przepisy ze szparagami. Na pierwszy ogień idą szparagi z szynką. To popularne danie podczas wiosennych impres, przyjęć komunijnych i weselnych.


Szparagi z grilla

Szparagi z grilla

Jeszcze kilka lat temu nie wpadłabym na to aby zrobić szparagi z grilla. Potrzeba matką wynalazków i dobrego jedzenia. Zmiana diety zmusza do poszerzania menu i ciągłych zmian. Właśnie tą zmianę lobię w kuchni najbardziej. I tak oto zapraszam dzisiaj na szparagi z grilla, grilowane w najprostszej wersji, w jakiej się da!


Szparagi z boczkiem

Szparagi z boczkiem

Szparagi z boczkiem

Gdybym miała wskazać najbardziej popularna formę podania szparagów wśród moich znajomych to na bank byłby to właśnie szparagi z boczkiem. Pieczone w piekarniku lub na grillu.


23 myśli na “Jak ugotować szparagi”

  1. Szparagów się nie gotuje! Sól, cukier, masło i do wrzątku, ale nie wolno ich gotować!

  2. ja gotuję 4-5 minut, zależy czy są grube czy cieniutkie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …