LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ

LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ

Siup i lane kluski do pomidorowej w wersji pszennej i bezglutenowe pojawiły się na blogu. Rychło w czas, bo jakoś ostatnio miałam tyle pytań o pomidorowa i o o kluski, że w sumie aż dziwnie było ich nie połączyć. U nas w  domu nie istniało coś takiego jak lane kluski do pomidorowej, owa pomidorowa sławna, lubiana, kochana i wspominana przyrządzana była z bulionu warzywnego i koncentratu pomidorowego. Ja teraz robię z soku pomidorowego, który sama wyciskam, podczas pomidorobrania :) Lata temu kupiłam sobie sitko z dużymi dziurami do szpecle, czyli spätzle to tradycyjnych niemieckich klusek kładzionych a właściwie lanych.  To mega ułatwienie, więc polecam z czystym sumieniem. gdy wpiszecie w google „sito do klusek” zobaczycie dokładnie w galerii te, o które mi chodzi. Powiem, że jest to mega ale po prostu mega wygoda w robieniu domowych klusek a co jak co ale kluski do pomidorowej w wersji pszennej i bezglutenowe są takim jednym z filarów polskie kuchni nowoczesnej :)

LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ

LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ – składniki:

• 2 jajka
• 6- 7 płaskich łyżki mąki pszennej lub mieszanki bezglutenowej (najlepiej sprawdzają się te do pizzy lub do chleba)
• 1 łyżka wody
• 1 łyżeczka miękkiego masła lub oleju kokosowego
• szczypta soli

LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ – przepis:

  1. W talerzu lub dużym kubku widelcem mieszam rozbite jajko z wodą, miękkim masłem, solą i mąką. Musi wyjść ciasto, które będzie ciekło strumieniem ale nadal będzie dość zwarte.
  2. Zagotowuję wodę, ciasto dla wygody przelewam do dzbanuszka. Wlewam ciasto strumieniem do gotującej się wody, mleka lub zupy. Można też, tak ja ja wylać do sita i przecisnąć łyżką aby miało charakterystyczny kształt. Gotuje około 2 minut. Jeśli mieszanka jest bezglutenowa wystarczy 1 minuta.
  3. Takie lane kluski do pomidorowej w wersji pszennej i bezglutenowe smakują fantastycznie!

79 myśli na “LANE KLUSKI DO POMIDOROWEJ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …