Pomidory pieczone

Ten sposób podania pomidorów zwiększa ich smakowitość, gdyż pod wpływam temperatury uwalnia ich ukryty aromat. Są bardzo ładne i efektowne. Ja lubię serwować je jako ciepły dodatek do bagietek gdy urządzam imprezę w włoskim stylu. Komponują się świetnie z cukinia, serami, oliwkami, porami itd. Są lekko strawne, co ważne, niskokaloryczne, wysokosmakowe i piękne. Idealne wręcz aż do przesady. Uwielbiam takie pomidory i robię je przez cały rok, gdyż nawet z wersji zimowych pomidorów można uzyskać smak i aromaty, gdy się je podpiecze z dodatkami.


* Pomidory

* Ząbki czosnku
* Olej z pestek winogron lub inny
* Zioła jak tymianek, oregano
* Sól

Dość małe pomidory najlepiej podłużne i mięsiste, tniemy na połówki. Układamy w ceramicznym naczyniu ciasno, gniazdami nasiennymi do góry. Pokrojone na cienkie plasterki ząbki czosnku wciskamy w pomidorki, a następnie polewamy je dość obficie lejem z pestek winogron, oliwek czy zwykłym roślinnym solimy i posypujemy ziołami.
Najlepsze będą to tego świeże zioła jak tymianek i oregano ale jak nie dysponujemy świeżymi zawsze możemy pokusić się o ich dobrej jakości suszoną wersję. Całość wkładamy na 30 minut do piekarnika nagrzanego do 180-200 stopni. Serwujemy na ciepło lub zimno ale na ciepło są zdecydowanie najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …