Sufleciki z grzybami leśnymi

To danie możemy przygotować na jesieni, gdy rozpoczyna się sezon grzybowy, możemy również wykorzystać grzyby mrożone wtedy smak leśnych grzybów będzie towarzyszył nam przez cały rok.
Bardzo lubię ten przepis, goście zresztą również, co w przypadku imprez jest oczywiście dość ważne. Niby to nic szczególnego, ale grzyby same w sobie są wyjątkowe, więc wątpię, aby znalazła się osoba wybrzydzająca i niechcąca spałaszować tak ślicznej babeczki. Co prawda mój przepis to połączenie babeczek i sufletu ale wolę nazywać je babeczkami, jakoś bardziej mi ta nazwa pasuje a poprzez użycie papilotek od mufinek mamy znacznie ułatwiona pracę.

* Grzyby leśne świeże lub mrożone* Pieprz czarny mielony
* Jajka – ilość zależy od tego ile foremek chcemy napełnić

* Sól

Grzyby podsmażam z małą ilością soli i pieprzu na patelni, aż do odparowania wody i zmiękczenia grzybów. Grzyby wkładam w papilotki od muffinek a dodatkowo w formę do muffinek. Nie trzeba tak robić ale ja tak robię z przyzwyczajenia. Rozmieszane jajka z solą i pieprzem wlewam do forem tak, aby nie wystawały ponad papilotki. Masa i tak będzie rosła w piekarniku, więc musimy zostawić miejsce, aby nie wykipiała bo stracimy cały efekt. Pieczemy 20-25 minut w temperaturze 180 C. Podajemy na zimno w towarzystwie innych dań i sosów.

1 myśl na “Sufleciki z grzybami leśnymi”

  1. Witam,proszę o podpowiedź: zrobiłam wszystko wg przepisu, ale babeczki nie chcą „odchodzić” od papilotek. Jak to zrobić dobrze? Pozdrawiam,Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …