FASOLA Z PIECZARKAMI

FASOLA Z PIECZARKAMI FASOLA Z PIECZARKAMI

Zastanawiałam się czy fasola z pieczarkami będzie dla was atrakcyjna bo chyba jeszcze lekkie dania są na czasie. Fasola z pieczarkami jednak ma to do siebie, że świetnie smakuje przez cały rok. Przygotowujemy ją na zmianę z taką po bretońsku, z pomidorami, z mlekiem kokosowym czy warzywami. Jest tyle mozliwości łączenia fasoli, że aż dziw bierze. Ale to dobrze, zawsze motywują mnie do działania mozliwości łączenia smaków. Wygodne, fajne i smaczne a fasola z pieczarkami jest mega smaczna, zwłaszcza jeśli zaciągniesz ją jeszcze śmietaną roślinną lub zwierzęcą jeśli taka wolisz. Gdybym miała wygrać czy fasola z pieczarkami jest lepsza od tej klasycznej z pomidorami, to raczej powiedziałabym, że jest inna, no a w inności jej siła! Namoczyłam 1 kg białej fasoli, takiej sporej, jednak nie był to „Piękny Jaś” a jakaś chyba odmiana pośrednia. A Ty, jaką fasolę lubisz najbardziej: białą, czarną, czerwoną, jakaś konkretna ulubiona odmiana? U nas biała ma największe wzięcie, mam wrażenie, że najładniej prezentuje się w zupach, pastach czy gulaszach fasolowych. Zapraszam, dzisiaj biała fasola z pieczarkami i sosem śmietanowym poleca się na obiad do podania z chlebem.

FASOLA Z PIECZARKAMI

FASOLA Z PIECZARKAMI – składniki:

 • 400 g białej fasoli
 • 500 g pieczarek
 • 2 spore ziemniaki
 • 5 kapeluszy lub nóżek suszonych grzybów (opcja ja lubię)
 • 3 cebule
 • 2 łyżki oleju lub masła
 • 400 ml śmietany roślinnej lub krowiej (przepis na nią znajdziesz w książce Rośliny nabiał)
 • sól i pieprz do smaku

FASOLA Z PIECZARKAMI – przepis:

 1. Fasolę moczę przez noc.
 2. Suszone grzyby miele w młynku do kawy.
 3. Cebule obieram kroję w kostkę lub plastry i podsmażam na kilku łyżkach oleju, żeby stała się złota. Zdejmuję ją z patelni i dodaję pokrojone pieczarki, które również obsmażam na dużym gazie.
 4. Fasolę wstawiam na gaz. Odlewam wodę, w której się moczyła w takiej ilość, aby zostało jej około 2 cm nad powierzchnię fasoli. Dodaję 2 łyżeczki soli, obrane ziemniaki, zmienione grzyby suszone i pieprz. Przykrywam garnek i gotuje około 40-60 minut.
 5. Pod koniec gotowania dodaje pieczarki i cebulę tak mniej wiecej na ostatnie 15 minut.
 6. Następie odławiam ziemniaki, rozgniatam i dodaję do fasoli powtórnie.
  Doprawiam pieprzem, solą i śmietaną.
 7. Tak przygotowana fasola z pieczarkami i śmietaną jest u nie podawana ze świeżym wiejskim lub opieczonym razowym chlebem.

33 myśli na “FASOLA Z PIECZARKAMI”

 1. To jest według Pani lekkie danie???!!! Współczuję tym, którzy uwierzyli, zrobili i zjedli…

 2. Czytelnik – w porównaniu z daniami mięsnymi – KAŻDYM kotletem mielony, schabowym, boczkiem, TAK TO LEKKIE DANIE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …