JAJKO W KOSZULCE

JAJKO W KOSZULCE JAJKO W KOSZULCE

Dostałam ostatnio pytanie jak zrobić jajko w koszulce? Ponieważ dla mnie owe jajko w koszulce niewiele różni się w smaku od jajka na miękko, to niespecjalnie rozumiem fenomen popularności tego sposobu podawania jajek. Fakt, jajko w koszulce przypomina mi jajko na miękko, które zawsze omijałam wielkim łukiem. Za to w hotelach gdy bywam na śniadaniach, to właśnie jajko w koszulce jest najczęściej zamawianym jajkiem. Pewnie dlatego, że jajka na twardo stoją pod lampą, a ta sadzone i jajecznica zazwyczaj podgrzewają się w wielkich bemarach. W każdym razie, gdy mam wybierać wolę jajko na twardo niż sadzone, na miękko czy jajko w koszulce. A Ty, które wolisz? Ponieważ miałam tyle pytań o przepis, to dzisiaj zapraszam na jajko w koszulce klasykę śniadaniowa w wielu domach na całym świecie.

JAJKO W KOSZULCE

JAJKO W KOSZULCE – składniki:

 • 3 jajka
 • woda około 2 litrów
 • opcja 1 łyżka oocytu białego (ja pomijam ni jak mi ocet do jaka na miękko nie pasuje)

JAJKO W KOSZULCE – przepis:

 1. Zagotowuję garnek z wodą (opcja dodaje ocet).
 2. Jajko rozbijam do miseczki, wolno wlewam do wody i delikatnie łyżką staram się białkiem obtoczyć żółtko.
 3. Niektóre książki podają, że jajko w koszulce trzeba gotować przez 2 minuty. U mnie zawsze jest to 1 minuta na małym gazie, potem żółtko jest zupełnie ścięte. Jajko wyławiam łyżką cedzakową.
 4. Jajko w koszulce można podać na tostach lub kanapkach.

70 myśli na “JAJKO W KOSZULCE”

 1. Kasia W. Dzialkowska z wirem jest trudniej. Już wiem, gdzie robisz skuchę. Zagotowujesz wodę, ona bulgocze, przykręcasz lub wyłączasz na chwilę, nie może wrzeć!!!! bo wszystko się rozpadnie i biała zupa powstanie. Wbijasz jajko na spokojną wodę i łyżką jakby podnosząc jajko z dna owijasz białkiem, wtedy włączasz wodę na mały gaz (bez bulgotania) I tyle :D ZAWSZE wyjdzie!

 2. Dla mniej wprawionych proponuję jajko w koszulce na patelni. Zagotować wodę w patelni (dość dużo), wbić jajka, gotować do 2 min. Ja gotuję na wyczucie więc dokładnego czasu nie podaję, zresztą stopień ścięcia jajek to rzecz gustu. Wyjąć łyżką cedzakową. Zawsze wychodzi.

 3. Martha Selene Pawlak jajko powinno być jak najbardziej świeże – może to pomoże 😊

 4. Dzieki! Przypuszczam, ze garnek był za mały, woda za chłodna, itp. bede probowac dalej :)

 5. Renata Rychłowska wspaniałe Może wypożyczymy go na niedzielny poranek W zamian postaramy się odpłacić jak najlepiej 🍳🥚🍳

 6. Aga de Rostka hi, hi , myślę, ze się dogadamy :), po starej znajomości…Muszę Ci powiedzieć, że mi wychodzą fatalnie, a jemu zawsze i to takie zgrabne! Miesza, wiruje, zawija to białko i jest super. Na Youtube znalazł instrukcję :), od zeszłego roku je robi. Raz tylko przesadził z octem, ale i tak było dobre. A najlepsze w tym jest to, że docenił ile trzeba się napracować przy takim uroczym, niedzielnym śniadanku na luzie :)

 7. Wydaje mi sie ze dzieki uzyciu octu bialko lepiej sie ścina….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …