Kaszka na śniadanie z dżemem Łowicz

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Tak mówi porzekadło i tak grzmią z różnych stron dietetycy. Czy zawsze moja rodzina zjada śniadania? Tu muszę się przyznać, że dorośli nie zawsze, no taki los. Natomiast  dziecko śniadanie zjeść musi, bez niego z domu nie wychodzi. Takie są zasady, a zasad nie wolno łamać :) Przynajmniej w tej kwestii.
Jedni jędzą kanapki, inni jajecznicę lub smażone kiełbaski, no albo płatki z samego rana. My na śniadania w domu jemy w wersji dla dorosłych i dzieci sałatki lub kaszki. Czasami naleśniki ewentualnie jakieś placuszki, czy gofry ale to w weekendy, gdy mam więcej czasu na poranne pichcenie. Do tego sok, wyciskany z owoców lub warzyw, to taki mój tajny i bezbolesny sposób na dostarczenie witamin i enzymów! Działa fantastycznie.
Na śniadanie dziecko najczęściej wybiera kaszkę z dżemem.  Gdybym miała tak w hierarchii częstości wymienić, to szykuję kaszkę jaglaną na mleku ryżowym, czasami ryżową, gryczaną albo inną. Mogą być tez płatki owsiane, kasza manna lub kukurydziana, albo kuskus czy bulgur. Mleko + kaszka + dżem, to proste śniadanie, z którym poradzi sobie kilkulatek, co kilkulatka bardzo cieszy, gdy tylko bezkarnie może sam sobie kaszkę z mlekiem wymieszać i ozdobić solidna pacyną dżemu albo dwoma najlepiej. A na koniec wylizać łyżkę, samo życie aż chciałoby się powiedzieć. Gdy wyjeżdżamy na wakacje, też zawsze mamy ze sobą taki zestaw na szybkie pierwsze śniadanie lub drugie śniadanie.

Przepis na kaszkę na śniadanie z dżemem dla 1 osoby:

 

Składniki

  • 300 ml mleka roślinnego lub zwierzęcego
  • 5 łyżek kaszki jaglanej, ryżowej, gryczanej lub kukurydzianej
  • 1 czubata łyżka dżemu Łowicz
  • ewentualnie kakao lub cynamon do posypania

 

Przygotowanie:

  1. Mleko podgrzać do temperatury 50 stopniu, wlać do talerza, dodać kaszkę i wymieszać.
  2. Na kaszce położyć dżem, wymieszać ponownie i zjeść :)

 

*****


Spróbuj limitowanych Dżemów Łowicz, podziel się swoim pomysłem na śniadanie i weź udział w KONKURSIE!


Do wygrania wiele cennych i atrakcyjnych nagród jak Mikser KitchenAid Classic, Blendery Braun Multiquick i Gofrownice TEFAL 3W1


* wpis zawiera lokowanie produktu

31 myśli na “Kaszka na śniadanie z dżemem Łowicz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …