PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO

PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO

No to hop, dzisiaj pieczeń z mięsa mielonego wołowego, wieprzowego, z kurczaka lub indyka. Którą pieczeń z mięsa mielonego byś wybrała? U nas w domu była raczej wieprzowa. Wołowina używana była do zrazów lub gulaszy, jakoś kurczak rzadko występował, o indyku nikt nie marzył, nie było ich na kartki. Wspominam czasy mojego dzieciństwa, wtedy, gdy powstała pieczeń z mięsa mielonego w moim rodzinnym domu. Była znacznie słabsza niż ta, którą bez problemu można przygotować teraz ale wybór jest większy. Dzisiaj przygotowałam pieczeń z mięsa mielonego wieprzowego z wędzonym boczkiem, jajkami i bułką. Dokładnie taką, jaką robiła moja mama. Sama zawsze mieliła mięso w srebrnej maszynce przykręcanej do stołka, miała wtedy pewność, jaki kawałek mięsa rozdrobniła. To podobnie jak z chlebem, śmietaną czy ciastem, zawsze wolimy wiedzieć, mieć pewność, co znajduje się w środku. Zapraszam dzisiaj na pieczeń z mięsa mielonego, taką na kanapki lub obiadową.

PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO

PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO – składniki:

  • 1 kg mięsa mielonego z kurczaka, indyka lub wieprzowego
  • 4 cebule
  • 4 jajka
  • 250 g wędzonego boczku zmielonego lub rozdrobnionego w malakserze
  • 5 łyżek bułki tartej (osoby bezglutenowe muszą wybierać bułkę tartą oznaczoną gluten free)
  • sól i czarny pieprz do smaku
  • 3 łyżki oleju

PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO – przepis:

  1. Cebulę obieram, kroję w kostkę i podsmażam na kilku łyżkach oleju. Przekładam do miski.
  2. W dużej misce wyrabiam mięso z 4 jajkami do czasu, aż stanie się kleiste. Dodaję do niego podsmażoną cebulę, zmielony wędzony boczek, sól, czarny pieprz oraz bułkę tartą. Wyrabiam ręką kilkanaście sekund do czasu, aż wszystkie składniki ładnie się połączą.
  3. Do podłużnej blaszki wkładam mięso mocno ugniatając aby nie zostały w masie bąble powietrza. Piekę w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez około 60-70 minut. Wyjmuję, odstawiam na 15 minut i pieczeń z mięsa mielonego jest gotowa do podawania na ciepło a po całkowitym wystudzeniu na zimno, jako dodatek do kanapek!

26 myśli na “PIECZEŃ Z MIĘSA MIELONEGO”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …