Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa to klasyka dań kuchni polskiej :) Pierwszego dnia jest rosół, drugiego pomidorówka – to taki standard na urozmaicenie zupy i wprowadzenie nowego smaku w kilkudniowym menu. Dzieci uwielbiają pomidorówkę. W większości znane mi dzieciaki mogą na zmianę jeść pomidorówkę z zupę ogórkową. Inne zupy mogą dla nich nie istnieć i nie pojawiać się na stołach. Bo jedyną prawdziwą zupą jest pomidorówka, jak oznajmiła mi córka naszych przyjaciół, reszta to podróbki :) Strasznie spodobał mi się sposób myślenia dziecka. Dzieci są fantastycznymi smakoszami, ale brutalnie szczerymi to chyba najtrudniejsi goście. Bo jak czegoś nie lubią to wyplują i tyle. Ja przygotowuje pomidorówkę na rosole warzywnym, ale rosół z mięsem też będzie fantastyczną podstawą dla dobrej pomidorówki. Są dwie szkoły podawania pomidorówki, jedna mówi, że należy jeść ją z makaronem, druga, że tylko z ryżem. A wy, z czym lubicie zupę pomidorową najbardziej?

Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa – składniki:

• 2 litry wywaru warzywnego lub rosołu
• 1 koncentrat pomidorowy
• 2 łyżki cukru trzcinowego
• 200 ml słodkiej śmietany krowiej lub sojowej, ryżowej czy owsianej
• makaron lub ryż do podania

Zupa pomidorowa – przygotowanie:

1. Przygotowuję rosół lub wywar warzywny.
2. Z gotującego się rosołu wyławiam warzywa i przyprawy. Dodaję koncentrat pomidorowy i mieszam dokładnie.
3. Zupę pomidorową zagotowuję, dodaję cukier, śmietanę i próbuje. Jeśli potrzeba doprawiam jeszcze solą, cukrem i pieprzem.
4. Podaję z makaronem lub ryżem.

ZUPA POMIDOROWA:

Zupa pomidorowa z makaronem

Zupa pomidorowa z makaronem Zupa pomidorowa z makaronem wspaniała, z warzywami, śmietaną kokosową, słodka i aromatyczna!


Zupa pomidorowa przepis

Zupa pomidorowa Zupa pomidorowa przepis to klasyczna zupa pomidorowa jadana u nas w domu.


Zupa pomidorowa z soczewicą

Zupa z soczewicy z pomidorami Zupa pomidorowa z soczewicą pożywna, gęsta i sycąca. Dla mnie wspaniała!


Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną jest świetną zupą dla dzieci, dorosłych i starszych. Jeśli chcecie zwiększyć ilość spożywanej kaszy, to w zupie pomidorowej jest to świetne rozwiązanie!


Zupa z pomidorów

Zupa z pomidorów Zupa z pomidorów gęsta i pyszna, taka, którą można jeść od świtu do samej nocy, na ciepło i zimno.


Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa to klasyczna zupa, taka, jaką przygotowywała moja mama. Z makaronem, koncentratem pomidorowym na rosole.


Zupa pomidorowa z pomidorów w puszce i kaszy jaglanej

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną i pomidorami Łowicz Zupa pomidorowa z pomidorów w puszce i kaszy jaglanej idealna jesienią i zimą gdy nie mamy pod ręką świezych i cudownych w smaku gruntowych, krajowych pomidorów.


Zupa pomidorowa krem

Zupa pomidorowa krem

Zupa pomidorowa krem to klasyka dań letnich na moim domowym stole.


Pupa pomidorowa – Pomidorówka

Pomidorówka Pomidorówka to absolutna klasyka kuchni polskiej. Pojawia się na stołach przez okrągły tydzień. Mi kojarzy się z dobra, domową, zdrową kuchnią codzienną.


Zupa pomidorowa z ryżem

Zupa pomidorowa z ryżem Zupa pomidorowa z ryżem w moim domu rodzinnym pojawiała się znacznie rzadziej niż zupa pomidorowa z makaronem. Jednak w moim domu jest częstszym gościem na stole. Ostatnio staramy się jeść więcej ryżu i kaszy jaglane, dlatego też zazwyczaj wybieram je zamiast makaronu.


Zupa pomidorowa krem z pomidorów

Krem z pomidorów Zupa pomidorowa czyli taki domowy krem z pomidorów pieczonych jest jedna z najsmaczniejszych zup w sezonie letnim. Po prostu nie można się jej oprzeć!


Zupa pomidorowa pikantna

Zupa pomidorowa pikantna Zupa pomidorowa pikantna przygotowana z pieczonych pomidorów, smażonych, duszonych lub passaty, zaostrzona czosnkiem, chili i dobrej jakości oliwą potrafi zachwycać nawet tych, którym pomidorówka nie wzrusza kubków smakowych.


Zupa pomidorowa z soczewicą

Zupa pomidorowa z soczewicą Dzisiaj u nas na stole zupa pomidorowa z soczewicą, kremowa, pyszna, słodka, idealna. Dzieci zjadły wczoraj na obiad i dzisiaj na śniadanie jak widać zupa pomidorowa z soczewicą dobra jest na każdy posiłek.


Zupa pomidorowa z soku pomidorowego

Zupa pomidorowa z soku pomidorowego Wyjątkowo szybka do przygotowania. Prosta i smaczna zupa pomidorowa z soku pomidorowego lub tak zwana pomidorówka z soku nadaje się wyśmienicie na ekspresowy obiad dla rodziny i znajomych!


Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów

Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów W sezonie letnim i wczesnojesiennym zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów jest u nas na stole minimum raz na 10 dni. Ja ja uwielbiam! Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów jest dla mnie lepsza niż ta z soku pomidorowego, koncentratu lub puszki, cała rodzina przepada za pomidorówką!

33 myśli na “Zupa pomidorowa”

  1. Pingback: Zupa pomidorowa krem przepis Olga Smile

  2. Pingback: Zupa z pieczonych pomidorów przepis Olga Smile

  3. Pingback: Zupa z soczewicy z pomidorami przepis Olga Smile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …