KLUSKI KŁADZIONE Z SERA

KLUSKI KŁADZIONE Z SERA KLUSKI KŁADZIONE Z SERA

Dzisiaj mam dla was znane z mojego dzieciństwa kluski kładzione z sera białego lub twarogu, czasami z serka homogenizowanego. Tym razem zrobiłam kluski kładzione z sera białego takiego zwykłego półtłustego, kupionego w rożku. Nie dostałam potrójnie mielonego to poradziłam sobie blenderem. Sprawdzi się kielichowy, urządzenie multifunkcyjne z wirującym nożem lub taka zwykła żyrafa czyli blender ręczny. Dla chcącego nic trudnego! To wersja bezglutenowa ale oczywiście kluski kładzione z sera białego możecie zrobić z mąką pszenną jeśli wolicie, jadacie i lubicie. W moim domu rodzimym kluski kładzione traktowało się jako danie samo w sobie. Ja jadałam je z dużą ilością masła i maggi. W wersji na słodko ze śmietana i cukrem, który chrzęścił w zębach lub jeszcze jakąś konfiturą, pamietam słoik z jagodami. To ciekawe, że zapamiętuje się jakieś konkretne obrazy, jak kadry zatrzymanego filmu. Zapraszam was na kluski kładzione z sera białego, mam nadzieję, że takie lubicie a jak nie, to jakie kluski jadacie najchętniej?

KLUSKI KŁADZIONE Z SERA

KLUSKI KŁADZIONE Z SERA – składniki:

  • 500 g białego sera półtłustego, tłustego lub śmietankowego
  • 5 jajek
  • 1/2 – 2/3 szklanki mąki ryżowej  lub 1/2 szklanki mąki pszennej
  • do podania śmietana i cukier w wersji na słodko lub jakaś konfitura

KLUSKI KŁADZIONE Z SERA – przepis:

  1. Do kielicha blendera lub do miski wkładam ser i rozbite jajka. Rozdrabniam razem na jednolitą masę, zależy mi na jej natlenieniu.
  2. Gdy jest płynna o konsystencji serka homogeniozwanego dodaję mąkę i dokładnie mieszam. Odstawiam.
  3. W tym czasie zagotowuję garnek wody. Na gotująca się wodę wkładam kluski łyżką do zupy. Za pierwszym razem zanurzam łyżkę w wodzie, nabieram porcję ciasta i wkładam łyżkę do wody, wtedy klusek spadanie. Porcję tego ciasta dziele na 2 toru. Nakładam dość szybko. Po włożeniu ostatniej porcji, mieszam delikatnie łyżką. Gotuję jeszcze około 1 minuty, czasami 2 minut. Wyławiam dwa kluski i sprawdzam, czy są dobre.
  4. Kluski wyjmuje łyżką cedzakową na talerze, polewam śmietaną, posypuje cukrem i podaję.

55 myśli na “KLUSKI KŁADZIONE Z SERA”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …