Pieczona papryka

Jest to jeden z najlepszych dodatków do świeżej chrupiącej bagietki. Czasami jak urządzamy nieformalną imprezę w luźnym towarzystwie nastawioną na lekkie jedzenie i fajne rozmowy, warto zaplanować jedzenie w danym stylu. Ja wtedy preferuję kuchnię włoską, kolorową, aromatyczną i piękną. Serwuję do świeżej bagietki, ciabatty i ciemnego pieczywa różne dodatki jak grillowanie i marynowane bakłażany, suszone pomidory, parmezan, podpiekaną paprykę, pastę z oliwek, carpaccio i pory mocno czosnkowe. Wszyscy siedzą i sami sobie nakładają dodatki na talerze i pałaszują ze świeżą bułka. Uważam, że jest bardzo dobre rozwiązanie, po pierwsze smaczne, po drugie wygodne dla gospodyni a po trzecie nie codziennie spotykane.
Taka papryka jest również idealna do bagietki, jako dodatek do sałatek lub po wyjęciu ze słoika z suszonymi pomidorami i parmezanem zwyczajnie super idealna. Co więcej taka papryka jest lekkostrawna, a jej sos sprawdza się świetnie do sałatek, aromatyzując je i nawilżając. Do podpiekania możemy używać czerwonych lub żółtych papryk, z czego ja preferują czerwone jakoś łatwiej się obierają i są bardziej mięsiste. Może to kwestia gatunków jednak tak podpowiada mi paprykowe doświadczenie :)

* Czerwone papryki

* Opcjonalnie jeszcze żółte papryki

* Olej

* Czosnek jeżeli lubimy

* Ewentualnie bazylia suszona

Nagrzewamy piekarnik do 200-220 stopni układamy papryki całe umyte. Gdy skórka im się przypali przekładamy na drugą stronę, tak obracamy kilka razy. Gdy skórka już ściemnieje i popęka wyjmujemy paprykę ostrożnie, (bo gorąca bardzo) i wkładamy do plastikowego woreczka-torebki do ostygnięcia. Gdy wystygną obieramy je ze skórki, przecinamy na pół wyjmując gniazdo nasienne. I z taka papryka postępujemy dokładnie tak samo jak z pomidorem podsuszonym w piekarniku, czyli mieszamy z przyprawami, wkładamy do słoika i zalewamy gorącym olejemy. Jednak przechowujemy ją w lodówce, bo nie dają się dostatecznie dobrze zawekować.

4 myśli na “Pieczona papryka”

  1. Witaj Olgo, czy papryki nie trzeba nacierać oliwą przed włożeniem do piekarnika? Jaki mniej więcej wychodzi czas pieczenia?

  2. acai original

    Fantastyczny opis, gratuluję kreatywnego i sprytnego podejścia do tematu.

  3. Ja zamykałam słoiki na gorąco tak z pomidorami jak i z papryką no i pięknie sie zamknęły . Otwierałam ostatni słoik po 8 miesiącach , pychota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …