Sok z papryki

Sok z papryki Sok z papryki

Są przepisy proste i zaskakujące. Sok z papryki powstał u mnie całkiem niedawno, ot tak. Trzeba powiedzieć, że sok z papryki taki czysty zupełnie bez żadnych dodatków innych roślin był u mnie jednym z eksperymentów, gdy pojawiła się u mnie w domu wyciskarka. Już wiele razy pisałam, że staramy się soki pić codziennie, zwłaszcza te warzywne, dlatego też sok z papryki znalazł kilku chętnych. Niestety moje dziecko nie może papryki, więc jest to opcja dla mnie i z wielką przyjemnością ją wykorzystuję. Co mogę napisać o soku z papryki, oj wiele! Jest pyszny, słodki, gęsty szokująco wręcz esencjonalny. Pod dodaniu do niego soku z pomidorów powstaje najlepszy pod słońcem chłodnik. Gdy do soku dodałam kilka kropli tabasco to powstał tak na szybko koktajl zdrowy, surowy i jednocześnie rozgrzewający za sprawą kapsaicyny. Sok z papryki możecie dodawać do innych soków, zimowych zup, zapiekanek, sosów i kremowych zup. Pychota! Teraz nie ma typowego sezony na paprykę ale jest jeszcze dostępna nawet w wersji ekologicznej, więc śmiało można korzystać! A ty, jaki sok owocowy, warzywny lub mieszany lubisz?

Sok z papryki

Sok z papryki składniki:

  • kilka dojrzałych papryk czerwonych, zielonych lub żółtych (każdy ten sok będzie miał inny smak)
  • opcjonalnie jako dodatek pomidory (u mnie na zdjęciu czysty sok)
  • kawałek imbiru dla zaostrzenia smaku

Sok z papryki – przepis:

    1. papryki myję, przekrawam na pół, wycinam zielony ogonek.
    2. Wyciskam sok z papryk w dowolnej wyciskarce. Podaje sam lub z innym sokiem na przykład pomidorowym.

33 myśli na “Sok z papryki”

  1. Do tej pory nie spróbowałam. Ile soku wychodzi z kilograma, z wyciskarki? My pijemy bardzo dużo z marchewki, jabłek, buraków i pomarańczy. Synek lubi z winogron, dla mnie za słodki. Te soki z wyciskarki są w ogóle bardzo słodkie.😊

  2. Czy w blenderze wysokoobrotowym też wyjdzie smaczny? Mamy Tefal Ultrablend Boost Vaccum BL985A31 (ten z opcją gotowania i na zimno).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

SKLEP z eBookami
SKLEP z eBookami już działa! Kliknij tu …