Knedle z jabłkami moje knedle jaglane powstają w kuchni dość często, mimo, że są trochę pracochłonne. Wszystko jednak rekompensuje zadowolenie rodziny, no w końcu po to się gotuje, dla bliskich, dla tych których się kocha. Knedle z jabłkami wszyscy w domu lubimy dlatego, są one wysoko na naszej liście często przygotowywanych klusek. Czasami nadziewamy je jabłkami, innym razem śliwkami albo truskawkami. Smaczne są również z morelami lub brzoskwiniami. Od lat zjadamy kaszę jaglaną z wielką przyjemnością. Żeby kasza była smaczna, trzeba ją dobrze przygotować, zapraszam również do wpisu. Jak ugotować kaszę jaglaną. Jeśli nauczycie się jak płukać kaszę, przelewać wrzątkiem i odpowiednio gotować, wtedy kasza jaglana staje się słodka, delikatna i pyszna. Nie spotkałam jeszcze u siebie w domu dziecka, które nie zjadłoby kaszy jaglanej ze smakiem, nawet te, które kaszy jaglanej nigdy na oczy jeszcze nie widziały. Dlatego kasza jaglana jest świetnym produktem do zrobienia knedli. Jeśli te knedle z jabłkami czyli moje knedle jaglane podacie z jogurtem waniliowym będzie magicznie :)
Knedle z jabłkami, około 20 dużych knedli, knedle jaglane
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane – składniki:
- 1 szklanka kaszy jaglanej
- 2,5 szklanki wody
- 1 kg ziemniaków
- 1 szklanka mąki owsianej bezglutenowej lub białej mąki ryżowej lub mąki pszennej
- 1 szklanka mąki ziemniaczanej (jeśli użyta jest pszenna to ½ szklanki wystarczy)
- 4 jabłka
- 1 łyżeczka cynamonu
- 2 łyżeczki cukru
- 400 g jogurtu waniliowego roślinnego lub zwierzęcego.
Knedle z jabłkami knedle jaglane – przygotowanie:
- Jabłka obieram, kroje w krostę, posypuję cynamonem, cukrem i mieszam. Zostawiam na około godzinę.
- Kaszę płuczę na sicie, przelewam wrzątkiem i wsypuję do 2,5 szklanki gotującej się wody. Gotuję około 20-25 minut pod przykryciem na małym gazie. Gorącą ostrożnie miksuję blenderem i schładzam do temperatury pokojowej.
- Ziemniaki obieram lub gotuję w mundurkach. Studzę i przepuszczam przez praskę do ziemniaków.
- W misce mieszam dokładnie kaszę jaglaną z ziemniakami. Schładzam w lodówce przez 30 minut. Do ciasta dodaję obie mąki i wyrabiam.
- Formuję małe placuszki, na środku każdego kładę jabłka i zlepiam. Kręcę w dłoniach kulkę. Odkładam na blaszkę wyściełaną papierem do pieczenia. Tak przygotowane knedle wstawiam na 30 minut do lodówki.
- Zagotowuję wodę, wkładam knedel do wrzątku i gotuję 1 minutę od wypłynięcia. Podaję z jogurtem i owocami posypane cukrem.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z serem to odmiana klasycznych klusek śląskich z dziurką. Połączenie masy ziemniaczanej, maki ziemniaczanej i sera jest smacznym rozwiązaniem! Kluski śląskie z serem to połączenie przepisu na klasyczne kluski śląskie i kluski leniwe. Świetny przepis, pyszne kluski, które robi się szybko, bez problemu i co najważniejsze, Kluski śląskie z serem smakują obłędnie!
Kluski kładzione klasyczne Nie ma chyba prostszych do zrobienia klusek niż kładzione. jajko, maka pszenna i odrobina wody wystarczy, by wyczarować delikatne i pyszne kluski! Kluski kładzione do wody, proste, smaczne i pozywane. Lubiane przez dzieci i dorosłych. Kluski kładzione można podawać na słodko oraz do kotletów i gulaszy, wtedy pełnią rolę węglowodanowego dodatku. Nie ma jak domowe kluski!
Kluski z serem lubiane przez dorosłych i dzieci. Można podać je na słodko, bo tak chyba najbardziej smakują lub wytrawnie, jeśli ktoś preferuje takie właśnie smaki. W obu wersjach są pyszne!
Pierogi leniwe. No cóż, w tym przypadku mam do powiedzenia chyba tylko tyle, że pierogi leniwe są pyszne, delikatne i nimi pachniało moje dzieciństwo! Były to jedne z moich ulubionych klusek! Kluski leniwe lub pierogi leniwe pod takimi nazwami je znajdziecie. U nas w domu zawsze mówiło się Kluski leniwe. Mama podawała je z bułką tartą i masłem.
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie z sosem grzybowym to klasyczne danie kuchni polskiej. Pojawia się na stołach na co dzień i od święta. Najlepiej takie kluski z dziurką smakują z sosem przygotowanym z grzybów leśnych!
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle ze śliwkami to klasyczne danie kuchni polskiej. Można przygotować je z knedlami świeżymi, suszonymi lub mrożonymi. Pycha na wiele sposobów! Knedle tradycyjne ze śliwkami podane z cynamonem i śmietaną zajadane są chętnie przez dzieci i dorosłych.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z serem lub kluski z serem. Pod takimi nazwami spotkacie je w wielu książkach kucharskich, notesach z przepisami babci czy mamy. Kopytka z serem są świetne na słodko, ze śmietaną, jogurtem lub bułką z masłem.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka przepis na ciasto Zapraszam do podstawowego przepisu na ciasto na kopytka. Krok po kroku dowiecie się jak zrobić miękkie i delikatne kopytka.
Kluski przecieraki takie kluski robiła moja babcia, tak też je nazywała. To jeden z moich rodzinnych przepisów!
Kluski z serem to proste połączenie makaronu, sera i ciepłej bułki tartej usmażonej na maśle. Dla mnie to smak dzieciństwa.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
Przepis super będę próbować :)
jeszcze w takim wydaniu kaszy nie robiłam więc na pewno wypróbuje ten przepis bo jesteśmy rodzinnie kaszożercami i kluskofanami :-)
Wypróbowałam, ale zamiast jabłek użyłam mrożonych malin :) bardzo sycące i pyszne :) dziękuję za przepis
Dziękuję za przepis!!! Kluski są fenomenalne! No i w formie i konsystencji ukrywającej tofu i kaszę.
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane ….nie wiem czemu ale ciasto tak sie strasznie kleiło do rąk że nie szlo nic ulepić….w końcu wyrzuciłam je do kosza….to juz kolejne knedle z pani przepisów które tak mi sie kleily.
Aga – za długo wyrabiasz. Knedle miesza się bardzo szybko, tylko do połączenia. Kula i zlepia mokrymi dłońmi. Wtedy idzie szybciutko :D
Czym mogę zastąpić ziemniaki i skrobię ziemniaczana we wszystkich przepisach kluseczki knedle kpytka? Córka ma alergie na białko mleka krowiego i ziemniaki oraz nietolerancję pszenicy , jajek, mleka zwierzęcego, owsa, kukurydzy,drożdzy, bananów…
Korzystam często z przepisów umieszczonych na tej stronie, sa rewelacyjne i bardzo mi pomagają i chciałabym móc wykorzystać jeszcze więcej.. :):) Pozdrawiam… :)
Magda – skrobia z tapioki, to maniok :)